20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
prius
на 14.09.2006 в 00:17:06 #359Skize 14.09.2006 02:09 няма значение от кое коляно на Сем си. Има гадни чифути, както има и добри евреи. На арабите дължим твърде много, вероятно отпреди да станат мюслумани. Всъщност, аз не съм расист повече от всички тези тиквеници. Това е борба за расата - осъзната или не дотам. Който е по-силен - ще надделее. Ти не си просто момче, много добре знаеш от кои си. Вероятно си издирил родословието си до 12-то коляно. Сам кажи от кои си,
kondor
на 14.09.2006 в 00:16:50 #358ЗА НЕГОВО НЕЩАСТИЕ,ТО4НО БЯХ ГЛЕДАЛ ФИЛМА ЗА ХРИСТОС....ВЪПРОСНИЯ ДЕТО ГО ЗАБРАНИХА.....
kondor
на 14.09.2006 в 00:15:12 #357СЕДЕШЕ ДО МЕНЕ, И ПРЕЗ ЦЕЛИЯТ ПЪТ СИ ГОВОРИХМЕ.....
Skize
на 14.09.2006 в 00:14:52 #356ха-ха-ха! Приус, не е хубаво смях преди сън, ама ти можеш да разсмиваш. значи, праими впечатление, че сега случайно сте и тримата тук, дет са меразсмивали най-много: приус, даКошта кондор алекси (той си легна) кат съм чел БачоЛуд и Манги, а и Ентропи съм се опускал дажи (ама то си е така, кат си без кожа) айде лека, че отпуската свърши и утре.... БАЧЪТ чека и на Амалек
kondor
на 14.09.2006 в 00:14:03 #355ВОЗИХ СЕ С ЕДИН ЕВРЕИН В РЕЙСА БУРГАС-СОФИЯ,ПРЕДИ 2 ГОДИНИ......
kondor
на 14.09.2006 в 00:12:28 #354ТИЯ ЕВРЕИТЕ СА МИ МЪТНИ, НО ЩОМ ГИ МРАЗЯТ ТОЛКОВА,НЕ Е СЛУ4АЙНО
Skize
на 14.09.2006 в 00:09:55 #353изпопадали са му буквичките от клавиатурката.. затова и грешките приус, каже бе - аз кат съм се родил без кожа отпред , от коя група семитска съм?
prius
на 14.09.2006 в 00:08:54 #352Skize 14.09.2006 02:04 Тогава си твърде особен случай, дъщерята Авраамова ще те приласкае и ще те заведе при Равина за благословия. После ще те представят пред Кагала и Синедриона и за теб вече нема да има никакви пречки. Само требва да пишеш и да събираш хонорарите. Дай Боже всекиму,
kondor
на 14.09.2006 в 00:08:16 #351ХОРАТА СЕ БЯХА СПРЯЛИ И ЗЯПАХА, ДРУГИ ВИКАХА......НИКОГА НЯМА ДА ГО ЗАБРАВЯ ТОВА, ИМА МНОГО ИСТОРИИ КОИТО ХОРАТА РАЗПРАВЯТ ЗА ЛЕТЯЩИ 4ИНИИ, И АЗ ИМ ВЯРВАМ, ЗАЩОТО СЪМ ВИЖДАЛ С О4ИТЕ СИ !
Skize
на 14.09.2006 в 00:07:14 #350кондор, наблюдавали смес един приятелна един язовир преди пет-шестина години, абсолютно трезви, как една летяща чиния си игра 20 минути с един пътнически самолет и си грътнахме езиците от страх. даже не посмях да отида до колата да си включа камерата, да да не изпусна и секунда от дрелището. ама който не е виждал, не верва. То и аз бех така, преди да видя, затова не имсе сърдя на хорицата.
kondor
на 14.09.2006 в 00:05:32 #349И ТО МИНАВА НИСКО,ТОЛКОВА НИСКО.....ТАМ БЛОКОВЕТЕ НА ЩРОСМАЙЕР СА 7 ЕМ ЕТАЖНИ.......
prius
на 14.09.2006 в 00:05:19 #348АдамирДаКом , ако ти я нема кожичката, си или евреин, или арабин, или турчин. Най-общо - семит, те така обичат да се наричат. Което не пречи да се трепят един-друг като най-гадни бандити. Може и такъв да си.
Skize
на 14.09.2006 в 00:04:43 #347Не бе, да Кошта - да обрязани паламарки иде реч
Skize
на 14.09.2006 в 00:03:56 #346обрязан, тоест без кожа
kondor
на 14.09.2006 в 00:03:40 #345И ХУКВАМ ПРЕЗГЛАВА ( ДАЖЕ НЕ МОЖАХ ПАНТАЛОНА ХУБАВО ДА СИ НАХЛУЗА) И ГЛЕДАМ-ЛЕТЯЩА 4ИНИЯ...АМА ТО4НО ТАКАВА КЪДЕТО НЛО ИМ ЗАПО4ВА ШОУТО,САМО 4Е 4ЕРНА!....
Skize
на 14.09.2006 в 00:03:21 #344приус, еми нали тва ти казвам,половин евреи сме..някои от нас. аз например съм по-евреин и от евреите, щото съм се родил обрядан. честно, нямам кожа отпред хич и не е тайна - всяка година го споменавам у форума, за да си имаме уваженията. Добре че ме подсети, скоро не бях го правил
Skize
на 14.09.2006 в 00:00:33 #343приус, жестоко е,брат ми, само тебе да те знаят, а ти и хабер да си нямаш с кого си пишеш!
kondor
на 14.09.2006 в 00:00:06 #342ПРИЯТЕЛИТЕ МЕ ВИКАТ КРЕЩЕЙКИ МОЙТО ИМЕ....ПОДАВАМ СИ ГЛАВАТА ПРЕЗ ВРАТАТА И ГИ ГЛЕДАМ НА БАЛКОН ПИЩАТ ЛИ ПИЩАТ! ВИКАМ СИ , БРЕЙ,КАКВО СТАВА?
prius
на 13.09.2006 в 23:59:31 #341Skize 14.09.2006 01:56 Извади члена си и го погледни - не може да сме половин евреи, както не може да сме полудевствени...
prius
на 13.09.2006 в 23:58:19 #340Кондьо, ако искаш да разбереш отгде идваме ние - българите - прелети до Перперикон, да видиш какво е имало там преди 8000 години. Сетне пак ще си хортуваме...