20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
prius
на 13.09.2006 в 23:13:47 #319Нета е едно от малкото места, където бабките могат да минат за жени...
kondor
на 13.09.2006 в 23:10:35 #318СКИЦА .....ОПААААА, ПУСНИ ГО ПАК,4Е ГО ИЗПУСНАХ
kondor
на 13.09.2006 в 23:08:59 #317АДАМИР,ИМАМ СПОСОБНОСТА ДА БЪДА ПРОГНОЗИСТ! НЕ СЪМ 4ЕРНОГЛЕД! НО ПАЖИВЪОМ УВИДИМ! ЖАЛКОТО Е 4Е ЩЕ Е МНОГО КЪСНО ДА СЕ НАПРАВЯТ ПОПРАВКИ! ВСИ4КИ СЕ РАДВАТ НА КРАСИВИ ОБЕЩАНИЯ,НО В СЛУ4АЯ ЩЕ СИ ОСТАНАТ САМО ОБЕЩАНИЯ
ХУСТ!
kondor
на 13.09.2006 в 23:02:28 #316КАК РАЗБРА 4Е ТОНА МИ Е ЗАПОВЕДНИ4ЕСКИ,КОГАТО НЕ МОЖЕШ ДА РАЗБЕРЕШ ПОДТЕКСТА?
kondor
на 13.09.2006 в 22:55:57 #315АДАМИР, КАЖИ СЕГА....КАКЪВ Е БИЛ МОНИКС И КАК СЕ Е ПРОМЕНИЛ? ИНТЕРЕСНО МИ Е?
kondor
на 13.09.2006 в 22:54:01 #314ДОБРЕ ДАЙ ДА ОБСЪЖДАМЕ НЕЩО? НЯМА СМИСЪЛ ДА СИ РАЗМЕНЯМЕ "ЛЮБЕЗНОСТИ"
kondor
на 13.09.2006 в 22:52:08 #313ЗАВИСИ ПОД КАКЪВ ЪГЪЛ РАСЪЖДАВАТ И КОЛКО ИМ СЕ ОТДАВА
kondor
на 13.09.2006 в 22:48:25 #312АДАМИР,ТИ СИ ЕДИН ОТ МНОГОТО,КОИТО НЕ РАЗБИРАТ ПОДТЕКСТА НА НАПИСАНОТО
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:47:24 #311Господа, разговорът с вас е интересен, но утре е делничен ден. Ще се оттеглям, а на вас - сладки сънища. До скоро!
kondor
на 13.09.2006 в 22:46:47 #310....И ОТ КОЛКО НАРОД ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИШ ЗА ДА ОЦЕЛЕЕШ
kondor
на 13.09.2006 в 22:44:19 #309ГЪБКЕ, ПОМИСЛИ,АКО ВСИ4КИ БЯХА ДОБРИ,НЯМАШЕ ДА ИМА ВОЙНИ,УБИЙСТВА
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:44:18 #308Могат да бъдат, Кондор, но рядко си го позволяват. Никой не е 100% зъл, ако е нормален, разбира се.
kondor
на 13.09.2006 в 22:42:36 #307ГЪБКЕ, КАК ЩЕ ГО ЗНАЯТ,КОГАТО НЕ ИМ СЕ СЛУ4ВА ДА БЪДАТ ДОБРИ

kondor
на 13.09.2006 в 22:41:10 #306НЕЙМОР, МИСЛИ САМОСТОЯТЕЛНО! И СЪС КАКВО СЕ Е ПРОМЕНИЛ ВАШИЯТ МОНИКС?
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:40:17 #305Всеки е добър, но понякога не го знае.
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:39:05 #304Надявам се, не си ми сърдит, че отново се проявих като "вмилена защитничка", Адамир. Иначе отдавна избягвам да слагам синя каска.
kondor
на 13.09.2006 в 22:38:59 #303ГЪБКЕ,ТОГАВА ПРИТЕЖАВАШ НАЙ-ВАЖНОТО КА4ЕСТВО ,НАЙ-ЦЕННОТО! ХОРАТА СА ЗАБРАВИЛИ КАКВО Е ДОБРОТА ???' ЛОШО,ЛОШО
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:35:40 #302Програмата ти е добра, Кондор. Май само последното е валидно за мен. Или поне се лаская от тази мисъл.
kondor
на 13.09.2006 в 22:34:31 #301ГЪБКЕ, КОМПЮТРИТЕ СА ДАЛЕ4 ДА БЪДАТ НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО! ТРЯБВА ДА СЕ СПОРТУВА,ДА СЕ У4АТ ЕЗИЦИ, ДА СЕ У4ИМЕ ДА БЪДЕМЕ ДОБРИ!
Гъбка
на 13.09.2006 в 22:34:09 #300Е, аз разчитам по-добре нормален шрифт с главни и малки букви. Ама както искаш. Адамире, заспа ли или мислиш?