20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
фют
на 13.09.2006 в 20:30:49 #239Венелине относно тезата ти за войната ,която е около нас-не я одобрявам.Малките ежедневни дрязги и спорове не са война.Ако визираш войната на половете-друг въпрос.
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:28:19 #238А, стига, бе, Фют, аз що не се сещам за нея?! Като казваш зора, коя година визираш? Щото аз от политика живо се интересувам от 93/94 някъде. Това по-рано ли?
фют
на 13.09.2006 в 20:26:31 #237Спомних си коя е Мария Иванова-вицето на Г.Марков. Още в зората на демокрацията тя се изявяваше впечатляващо по трибуните и диспутите.Имашеданни за голяма кариера,но природата вместо полити4еска кариера даде на Мария майчинство.На нейно място дойде Надка-Пиратка.
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:24:40 #236Ти да си жив и здрав, Адамире! А, значи си говорел по принцип, Венелине. Извинявай, ама то тъй не е много интересно. Хубаво е да си в мир със себе си и околните, това - да.
фют
на 13.09.2006 в 20:20:21 #235Алекси ,и аз мисля така.това са много пари.Кой ще ги остави така и то около 18.30 4аса.Брех и пред Астория на Центъра на Златни.Манна небесна е падала
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:17:30 #234АдамирДаКоста 13.09.2006 22:15 Много фигуративно казано, много...
Dixit
на 13.09.2006 в 20:15:27 #233Венелине, Абе този 1 януари го имате като заклинание - чудо ли ще стане? Ще спрат да крадат? Кой ще ги спре - ЕС???
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:15:12 #232Когато се интересувам от мнението на Алекси, питам него. Сега питам теб - за каква война говориш, за изборите ли, за нещо предстоящо междуетническо ли намекваш? Съвсем не стана ясно.
фют
на 13.09.2006 в 20:14:29 #2314увал с кокаин намерили на плажа на Зл.Пясъци. не мога да си представя подобно нещо.Как, кой откъде?Истина ли е това или е пак журналисти4еска провокация?
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:12:47 #230Абе, горе-долу си добре само, ама не се обиждай, не целя това.
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:12:05 #229За какви убийци говориш, Венелине? Бъди малко по-конкретен, моля.
фют
на 13.09.2006 в 20:10:53 #228Божее Скука
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:09:49 #227Къде я виждаш тази война, Венелине? Кажи ми, ама с твои думи. Защото последните ти 2-3 поста бяха безспорно цитат отнейде. Правилният им правопис те издаде.
Dixit
на 13.09.2006 в 20:07:48 #226Алекси, Не се чуди - това е нормалното състояние на форума - всеки си бъбре нещо си с некой си. По-добре, отколкото да се дебнат и да се чудят кой кого да захапе.
samoray
на 13.09.2006 в 20:06:10 #225brum 13.09.2006 22:00 Хайде стига сме се лъгали,знаем как се печелят конкурси в БГ ,особеноо земеделието 90% от усвоените пари отиват директно в джоба на "фермера" това са ми го казвали от 2 места - 1 бизнесмен и един шеф на регионално СДС ..........схемите са много елементарни,и тези пари наистина потъват в земята,щото е недоказуемо по никакъв начин какви обработки на почвата са правени и колко средства са хвърлени.....
Mincho_kz
на 13.09.2006 в 20:05:07 #224Могли са хората,откраднали са.Ние като дремем кой ни е виновен.пак че не са откраднали 3 милиона.Нищо...Другия път!
Гъбка
на 13.09.2006 в 20:02:26 #223Венелине-е-е-е, попитах те каква война пророкуваш

Dixit
на 13.09.2006 в 20:00:47 #222Samoray, Кос беше. Даже издателя като полудя, влезе под бюрото и сумтеше: Пазете се, господа, аз хапя. Turdus - кос. А не орехче. На времето се бъзикахме с касиера на членски внос: Тръгнал кос, гол и бос да събира членски внос.
brum
на 13.09.2006 в 20:00:20 #221samoray 13.09.2006 21:53, Пак не си схванал! За да отидат тия пари , при "реално произвеждащият", той трябва да ги спечели, като участва в конкурс! На равни начала с други такива пройзводители, като представи сътвотният план и проект за развитие! И чак тогава да се надява, да бъде одобрен неговият проект. Това е норалното! А това означава, че неиминуемо ще има "концентрация" на средства на едно, или друго място!
samoray
на 13.09.2006 в 19:55:36 #220Dixit 13.09.2006 21:49 То точно орехчето му изяде главата на школника,след като разгневена ритателка пояснява че това всъщност е най обикновен.........славей