20 са служителите от "Пътни такси" на ГКПП - Кулата, които са присвоили над 2.5 млн. евро чрез фалшиви документи.
Това обявиха в Благоевград комисар Кирил Георгиев, директор на областната полиция и районният прокурор на Петрич Лидия Манова, цитирани от БНР.
От 1440 до 296 000 евро е размерът на персоналната щета, нанесена от корумпираните служители в периода от 2002 до 2004 година.
7 от тях са изготвили неистински документи за над 220 000 евро.
По време на досъдебното производство полицаите са открили и 2000 винетки на стойност 75 000 евро, вероятно откраднати и приготвени за пласиране от уличените в кражба служители.
Корупционната схема е разследвана от дознатели и прокурори 7 месеца.
Разследване по случая започва, след като в дома на криминално проявен от село Марино поле роднина на началника на Управление "Пътни такси и разрешителни"-Кулата, били открити документи на управлението за периода 2002-2004 година.
Проверка на над 100 000 квитанции, издадени от служители на УПТР, показала, че всеки ден квитанциите били отчитани, след което бил изготвян друг образец със занижена стойност. По този начин служителите "спестявали" значителните суми в евро.
В следващите три дни се очаква да бъдат повдигнати обвинения срещу двайсетимата служители от отдел "Пътни такси" на ГКПП - Кулата.
Част от тях са започнали да разпродават имуществото си, което като размер далеч превишава възможностите от получаваните от тях заплати.
USD
CHF
GBP
Dixit
на 13.09.2006 в 19:54:30 #219Scizza, Може би навремето индустриалната революция да ги е изгонила от Запада и сега не щат да се върнат. Помня през 1973 френски професор се смая в България като видя щъркели. Чак спряхме колата, докато им се нарадва.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:54:30 #218Каква война пророкуваш, Венелине?
Skize
на 13.09.2006 в 19:54:08 #217deowin, В Австрия няма славеи. Или ако има, не пеят.
brum
на 13.09.2006 в 19:53:51 #216ALEKSI 13.09.2006 21:52, Пласмаса за бутилки! Както и за други неща. Това е техническото и название.
samoray
на 13.09.2006 в 19:53:26 #215Rezon 13.09.2006 21:48 Ся ако тея пари отидат в реално произвешдащите за които са предназначени,очаква се да развият бизнеса си повече нали така,да привличат повече работна ръка,за да успеят в това неминуемо трябва да увеличат заплатите,а в един проспериращ бизнес това е нормално.......А безцелната концентрация на кинти в някой който е крадец не носи никакви позитиви за обществото освен за един човек....тъй по-ли е добре?
Skize
на 13.09.2006 в 19:52:40 #214АдамирДаКоста, няма проблем. Лека нощ,че спориме нещо тука бая народ.. Некои даже и не са чували славеи. И за мутри не знаят. Като им разказах, го свързаха с филма Опасни муцуни. Чао, говорете си, няма да ви преча
За мен е от интерес само Двора.
deowin
на 13.09.2006 в 19:52:32 #213Skize, 95% сигурен съм, че из цяла Европа има всички птици, които ги има в БГ. Климатът е абсолютно същият, флората е същата, значи и фауната сигурно е надмножество на българската.
Dixit
на 13.09.2006 в 19:49:11 #212Samoray, Птицата кацнала на орех е орехче, на хвойна - смрикар, а на трънка - качулато мушитрънче!
Skize
на 13.09.2006 в 19:48:36 #211Не бе, Деовин, има предвид страните от ЕС, на запад от Виена.
Гъбка
на 13.09.2006 в 19:48:30 #210Сигурно не може да не си оближеш пръстите, след като пръстите ти са в кацата с меда. Ама поне някакво приличие да спазват, пък те оставиха кацата без дъно...
Skize
на 13.09.2006 в 19:45:57 #209Може и да е от солеността, Диксит. Ама отде да знам. Прави ми впечатление, че ги няма, пък не би трябвало да е така. И тук има природа, не е далече от нас, но не идват. Страхотна аномалия, не мислиш ли?
Dixit
на 13.09.2006 в 19:45:46 #208Scizza, Би трябвало да има Nachtigal и другаде, освен в България. Инак как ще знаят ябанджиите как се казва?
brum
на 13.09.2006 в 19:45:30 #207samoray 13.09.2006 21:38, Виж, винаги е имало хора, желаещи да "бръкнат в кацата с меда", както винаги е имало такива, дето успяват. Целта е такива да бъдат намалени до минимум, а това става с контрол! Е точно това и правят хората, от ЕС, дето ще дават тия кинти. Той филм в Европа отдавна са го гледали и знаят кога, каво да правят. Тъжното е че все още има хора у нас, дето не схващат това! Ако си мислиш че поляците са по-малко крадливи от нас, забрави! Или пък малтииците, или естонците!
samoray
на 13.09.2006 в 19:45:10 #206Dixit 13.09.2006 21:43 хахахахаха,ама друго си е да напишеш цяла статия за орехчето
фантазия иска туй

Гъбка
на 13.09.2006 в 19:44:58 #205Ще си мълча, споко. Пък визираният от теб сега се държи съвсем прилично, де
samoray
на 13.09.2006 в 19:43:43 #204Skize 13.09.2006 21:42 Тука при мен някакви чайки има,ама пищят по отвратително и от разгонени котаци....
deowin
на 13.09.2006 в 19:43:28 #203Славей е nightingale. Бичи един google и ще разбереш де има. Явно в Тексас има, в Канада, Гърция..
Dixit
на 13.09.2006 в 19:43:26 #202Scizza, Не знам дали е океана (висока влажност) или жегата причина. На мен орнитологията ми е като на школника Марек, издаващ списанието "Светът на животните".
Skize
на 13.09.2006 в 19:42:22 #201Не се ебавам, има линякъде извън България славеи? Чувал ли е някой славеи рано сутрин?
Skize
на 13.09.2006 в 19:41:10 #200Тука за 15 госини и половина не съмчулнито един славей... Ташак аномалия.