Месец след като беше задържан по обвинение, че е ръководил организирана престъпна група за разпространение на наркотици, Красимир Маринов - Големия Маргин поиска да бъде пуснат от ареста, информира БНР.

Софийският градски съд ще заседава по искането утре.

Според неофициална информация Маринов няма да предоставя данни за влошено здравословно състояние, а по скоро ще се възползва от законовата възможност мярката за неотклонение - задържане под стража да бъде оспорвана на всеки един етап от досъдебното производство.

Припомняме, срещу Красимир Маринов се водят вече две дела - едното е за организирана престъпна група с цел ликвидирането на покойния Иван Тодоров Доктора, Любен Гоцев и Никола Дамянов.
Това дело се влачи от близо 4 години.

Другото дело е за пране на пари и бе образувано преди около 3 години, като на този тапа съдебният му ход е относително същия като горното дело.

По време на последното съдебно заседание обвиняемият Красимир Маринов каза, че очаква да бъде обвинен в скоро време и за връзки с Осама бен Ладен.