Кметът на Камено Жельо Вардунски възложил изграждането на водопровод в промишлената зона на града на фирма, която е собственост на съпругата му, предаде БНР.

С решение от 27 май Комисията за противодействие на корупцията (КПК) установява, че сключения договор е в конфликт на интереси и кметът е злоупотребил с властта си.

Но водопроводът е предоставен безвъзмездно на общината, от което става ясно, че проектът е защитил обществения интерес. Договорът за изграждането на водопровода е сключен през 2022 година с инвеститор Севдалина Вардунска, съпруга на кмета. Вложената сума е 40 000 лева и водопроводът е вече в експлоатация.

На днешното заседание на Общинския съвет опозицията поиска оставката на Вардунски, като изтъкна, че в Камено е честа практика обществените поръчки да се печелят от приближени до властта фирми.

Общинските съветници Камено Димитър Янов и Иван Кузманов и Емил Гепов от "Демократи за силна България" са внесли в Областната управа на Бургас декларация, с която настояват за щателна проверка на действията на кмета Жельо Вардунски по случая със сключения от него договор с частна фирма, която е собственост на съпругата му

Жельо Вардунски заяви, че съвестта му е чиста. Той изтъкна, че договорът няма никакви ощетяващи клаузи с общината, а дори напротив.

Решението на Антикорупционната комисия, която осъжда Жельо Вардунски, се обжалва по съдебен ред.

27 косачки за 4,5 млн. лв. - спецтехниката на АПИ за пътна безопасност?

27 косачки за 4,5 млн. лв. - спецтехниката на АПИ за пътна безопасност?

Институтът за пътна безопасност разкрива скандална обществена поръчка