Нападателят в Берлинското метро е с богато криминално минало, съобщи Нова телевизия. Светослав Стойков е името на мъжа, който брутално изрита жена по стълбите на берлинска метростанция.

Всичките нападатели на жената в берлинското метро са българи. Светослав Стойков е роден в Добрич, но живее на семейни начала с жена във варненския ромски квартал "Максуда".

26-годишният мъж е с богато криминално минало. Според източници на Нова нападателят от метрото многократно е залавян и съден за кражби, грабежи и хулигански прояви. Предполага се, че за последно е бил в страната преди около месец.

Продължава издирването на българина Светослав Стойков, издирван от полицията в германската столица Берлин за нападение в тяхното метро. Стойков не е открит в България, съобщиха от полицията във Варна пред БНР.