Бившият шеф на Сметната палата в Разград Севдалин Йорданов е оправдан от разградския окръжен съд.

Припомняме, той беше обвинен за използване на служебното положение с цел набавяне на имотна облагa, a по-късно и уволнен. 

Йорданов е признат за невинен в това, че като длъжностно лице и ръководител на сектор към Сметната палата в Разград е сключил договори с кметове на общини чрез сина си Калин Йорданов и фирмата на съпругата му. Мотивите на съда са, цитирани от радио Шумен са, че не е доказан противозаконния характер на облагата, а от там и наличието на пряк умисъл.

Йорданов е действал като длъжностно лице и е използвал служебното си положение за сключването на въпросните договори, но самата реализация е в рамките на закона, счита Съдът.

Поведението му е укоримо в рамките на Кодекса на труда, за което той е бил  уволнен. Прокуратурата ще протестира присъдата пред Варненския апелативен съд.