Антимафиоти от ОДМВР - Благоевград откриха по половин килограм кокаин, хероин, амфетамин при повторно претърсване на имот, собственост на И.Д. - Дамбовеца.

Припомняме, Дамбовеца бе задържан с още 8 души при специализирана полицейска операция „Трафикантите".

Членовете на групата се занимавали с отглеждане на марихуана и разпространение на наркотици в страната и чужбина, както и с незаконно придобиване и продажба на културно-исторически ценности.

В стопанска постройка, собственост на Дамбовеца, в село Катунци на ул. „Вела Пеева" криминалистите окрили депо за наркотици в специално пригоден тайник.

Иззети са 548,68 грама кокаин, 546,39 грама хероин, 1159 грама амфетамин, както и две електронни везни.

Състав на Окръжния съд-Благоевград постанови постоянна мярка „задържане под стража" на всички арестувани.