ТИР с прасета, се преобърна на влизане в Кресненското дефиле, съобщи БНР. Инцидентът отново стана на острия десен завой, където бе променен габаритът на пътя заради разчистване на свлачището. Тъй като завоят е много остър, това е второ преобръщане на товарен автомобил в последните двадесет дни, уточняват от БГНЕС.

Движението по пътя Благоевград - Кулата, в района на пътен възел "Брежани", е в едната лента. То беше затруднено близо час. Движещите се в посока Благоевград минават по обходния стар път, а насрещно движещите се - покрай катастрофиралия ТИР.

От МВР уточниха, че с водача е имало пътник. "Двамата са транспортирани за оказване на медицинска помощ. Засега няма данни за тежки наранявания и опасност за живота", обясни говорителят на областната дирекция на МВР Йорданка Шаркова.

При инцидента има и много умрели животни. Много други са се разбягали насред пътното платно. ТИР-ът е "Скания", с румънска регистрация. На пътя той се е обърнал на лявата си странична част.

Преминаващи с леки автомобили товареха живи прасета и бягаха.