Софийски градски съд даде ход на делото срещу бившия председател на Плевенския районен съд Любомир Кръстев.

Припомняме, той бе заловен да кара автомобил пиян в ранните часове на 5 август 2007 г.

Тогава съдията отказва да му бъде направена проба за алкохол, бил е без лични документи и избягва от полицаите.

След проверка е установено, че Кръстев многократно в работата си е накърнявал престижа на съдебната власт. Впоследствие правосъдният министър Тачева разпореди Любомир Кръстев да бъде уволнен.