Трима души са били задържани след сигнал за въоръжен грабеж, извършен в магазин на булевард „Васил Левски" в столицата тази нощ. Това съобщи министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов, цитиран от БиТиВи.

Сигналът за грабежа е получен около 3.50 ч.  Извършителите са били четирима и са били въоръжени, допълниха от пресцентъра на МВР.

В Стара Загора е разкрита престъпна група, извършила грабеж на голяма сума пари от каса на търговски обект.

Става въпрос за денонощен магазин за алкохол и цигари, намиращ се малко преди Сточна гара. Откраднати са пари от оборота - около 500 лв., както и десетина стека с цигари.

По информация на БНР крадците са от ромски произход.

„Благодарение на бързите и ефективни действия на полицията и синхрона между отделните служби, около 04.30 часа тримата нападатели са задържани в автомобил „Мазда" на булевард „Данаил Николаев", - заяви министър Цветан Цветанов.

Четвъртият обаче успял да се изплъзне на органите на реда.

Тримата нападатели са били маскирани и са опитвали да избягат с автомобила си, уточни министърът на вътрешните работи.

Те са разпитани и признали и други престъпления, извършени от тях по подобен начин в София и Перник.

Продължава издирването на четвъртия съучастник, който е установен. Изяснено е че и четиримата от групата са познати на органите на реда за предишни престъпления.

Припомняме, само вчера в столицата бяха извършени два въоръжени грабежа.

От магазин "Фантастико" в "Студентски град" беше откраднат оборот в размер на 2 млн. лв.
53 000 лв. пък бяха задигнати при обир на търговски комплекс в жк. "Люлин".

Криминалната новина на вчерашния ден обаче беше престрелката между полиция и магистрални бандити на АМ "Тракия". Тогава беше застрелян един от маскираните като служители на реда престъпници Димитър Митрев - Богровеца.

Смята се, че магистралните бандити са от т. нар. група на "Крокодилите". Издирването на останалите от престъпната банда продължава и днес.