"ЦСКА ГУБИ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТ, ЦСКА ГУБИ СВОИТЕ ЦЕННОСТИ, ЦСКА СЕ ПРЕВРЪЩА В ПОЛИЦЕЙСКИ, ФИРМЕН КЛУБ", това е част от позицията на бившия шеф на "Армията" Филип Филипов.
Фичо, който е част от последния "червен" дубъл, начело с Георги Василев, сподели тъгата си от това, което според него се случва в Борисовата градина.
Ето и неговата истина:
"АРМЕЙЦИ, ЗДРАВЕЙТЕ!
Дойде моментът да кажа моята истина за провалената година на МОЯ РОДЕН, ЛЮБИМ КЛУБ, който ми даде всичко, възпита ме в добродетели, ценности научи ме да се боря и ме изгради, като личност.
Всичко, което съм постигнал, го дължа на институцията ЦСКА и затова вечно ще бъда благодарен и задължен на този ВЕЛИК КЛУБ!
Цяла година търпях ежедневни обиди, заплахи, критики и ги приемах, като част от моята работа, но в последните 10 дни чашата преля.
Започнаха да излизат ПОРЪЧКОВИ статии срещу мен и Стоян Орманджиев, които имат за цел да прикрият неадекватното, аматьорско и лицемерно управление на един спуснат "левскар", за директор на клуба.
След моето НЕКОРЕКТНО уволнение, аз не видях никой от новото ръководство на клуба да излезе и да застане зад ТРЕНЬОРА и ФУТБОЛИСТИТЕ НА ЦСКА, когато те имаха най-голяма нужда от това, напротив ТРЕНЬОРЪТ в най- важния период от сезона остана САМ и трябваше да понася критики и обиди от всички страни, което според мен се отрази както на работата му, така и на неговата увереност.
Никой не застана зад своя футболист, който беше обвинен без никакви доказателства и накрая започнаха да уведомяват футболистите на клуба чрез имейли, че няма да им бъдат продължени договорите, вместо да им засвидетелстват нужното уважение.
Искам да кажа на директора, на който всяка дума му е лъжа, че:
За себе си ще кажа, че със сигурност съм допуснал грешки по време на работата си, но съм я вършил ЧЕСТНО, ПОЧТЕНО, СЪС СЪРЦЕ И ДУША ЗА ЦСКА!
Сигурен съм, колкото и нескромно да звучи, че ако не бях НЕКОРЕКТНО уволнен от клуба, 16 дни преди да затвори трансферният прозорец, ЦСКА щеше да се класира за европейските турнири и този сезон щеше да има изграден отбор, който да има футболните аргументи, да се бори за шампион!
По повод на всички обвинения срещу мен и Стоян Орманджиев, в следващите дни ще кажа цялата истина за трансферите на Коялипу, Делова, Ето`о, Локило, Исека, Лапоухов, Лапеня и Питас - футболистите, които привлякохме срещу трансферни суми.
Източник: startphoto.bg
Ще кажа истината за Шопов, Кареасо, Линдсет, ще кажа за зимната селекция, в която преговаряхме с още качествени футболисти, но след моето уволнение нещата останаха във въздуха и накрая ще кажа много истини за спуснатия неадекватен (предполагам, че всеки го е разбрал това) директор, заради който напуснаха много качествени служители.
За да разсея всякакви съмнения, ще ви кажа, че аз бях уволнен от обственика на клуба, когото аз уважавам, заради това, което прави за клуба, като стадион, база, финансиране и нямам абсолютно никакви претенции към него, искрено му пожелавам УСПЕХ с ЦСКА, както и на спортния директор Нога и на треньора Керкез, за който аз имам много добро мнение.
На индивиди, като Стойне Манолов, който през 2-3 месеца излиза да се изказва срещу мен, ще му отговоря, че той е позор за българския футбол с това, което правеше чрез клуба си Царско СЕЛО и не случайно има забрана да се занимава с футбол...
"Стойне, не си ти човекът, който да ми дава оценка!".
Източник: startphoto.bg
Искам също да посъветвам директора и охранителя, които продължават да търсят компромати срещу мен и да разпитват хората - "Не си губете времето, нищо няма да намерите, защото аз винаги съм живял и работил ЧЕСТНО, за разлика от вас".
За днес това е от мен, в следващите дни ще говоря за спортната част, за да могат феновете на клуба да знаят истината и всеки да си прецени, сам за себе си, кое как е.
Поздрави от мен на всички фенове на ЦСКА, бъдете здрави, подкрепяйте и защитавайте любимия ЦСКА!
САМО ЦСКА!
Филип Филипов".
USD
CHF
GBP
oficer1
на 20.06.2025 в 12:11:26 #7Типично по български е туфа, ве, Фичо!!! С’я ако си имал истини за казване, то тези истини ги казваш още кЪт директор!!! Излизаш пред обществеността, казваш си истините и гледната точка и си подаваш оставката, ако не си съгласн с политиката или действията на други ръководни органи в клуба! Поне така е правилно и нормално, според мен! С’я какво ще стане кЪт си кажеш “истините”? Стига!
duneraaa
на 20.06.2025 в 12:07:09 #6Тоя мина дъното, накрая да не се чуди ако бъде бит...
32_is_coming
на 20.06.2025 в 12:04:25 #5Фичка , много се излагаш ! По-добре си мълчи , че ставаш смешен с тези глупави обяснения . Много думи и накрая нищо особено не си казал . 2-3 години ти бяха дадени от ГГ и Папазки , имаше възможност да се докажеш и да не се налага сега да се оправдаваш . Факт е , че освен че нищо съществено не направи , ами отбора две години не играе в Европа , а от всичките ти трансфери стават само 2-3 играча . И дори тези които стават ще ги изпуснем без пари , защото си се съгласил на супер ниски откупни клаузи . И недей обяснява , че нямало да подпишат или нещо подобно , защото щом другите отбори се справят с това и ние можем . Коалипу си отиде за без пари , Шопов и Кареасо също . Към вратата гледат Делова и Ето’О , пак заради твоите грешки . Извод - ти не само че забатачи спортно технически клуба , ами и набута собственика с една камара милиони за слаби играчи с огромни заплати ( Турицов , Исека , Локило , Купър , Пинто , Бютучи ) Пиша това към теб , защото знам , че четеш форумите и социалните мрежи
Ragnar2
на 20.06.2025 в 11:35:51 #4Очаквам Фичо скоро да си отвори собствен сайт или телевизия, за да може всеки ден да си изказва мнението и оправданията и значително да се намали чакането да отговори на нападка от бай Коста у фейса или някой рандъм човечец във форума тук. Дори думата п**ка започва да става твърде лека и неточна за персоната на ФФ. Ако нападките са повлияли на работата на Томаш, който е бил оставен САМ, то Стипич, Белчев и Нестор по времето когато Фичо им беше директор направо трябваше да се самообесят някъде публично...
grizzlybear1948
на 20.06.2025 в 11:31:30 #3grizzlybear1948
на 20.06.2025 в 11:25:10 #2Редно е Паната, Везалката и Куропаткин, да защитят своя идол гюсин Томаш.
panayot_stamenov
на 20.06.2025 в 11:24:50 #1Не изключвам вероятността Златков наистина да е неадекватен, все пак, контактите с футболистите няма как да е същият както съд служителите в който и да било друг сектор, но и Фичо става поредният уволнен "специалист", който щял да каже цялата истина, ама не сега. За професионалните му качества, мисля е казано всичко.