Христо Янев е новият треньор на ЦСКА, съобщава "Спортал". Специалистът се завръща начело на "червените", с които спечели Купата на България през 2016 година, когато отборът беше във "В" група.
Договорът на 46-годишният наставник ще бъде за 1+1 година, като от резултатите през този сезон зависи дали ще бъде продължен през лятото.
Янев е сред големите любимци на публиката на "армейците", като има 208 мача и 72 гола за отбора. Някогашният атакуващ футболист е с основен принос за спечелената шампионска титла през сезон 2004/2005 година, когато беше основен реализатор на ЦСКА - вкара 22 попадения в първенството и беше лидер в тима на Ферарио Спасов и Миодраг Йешич.
USD
CHF
GBP
09866433
на 24.09.2025 в 12:02:45 #60sssauron на 24.09.2025 в 14:53:25#77 Ми не мога да се съглася, че е бил невзрачен футболист, поне за времето си беше стабилен защитник, затова и в чужбина има някаква кариера, макар да става дума за Румъния. =======
Евала за трезвата оценка и премереното изказване!
sssauron
на 24.09.2025 в 11:36:15 #59Кучев, абе Вальо Илиев не е чак такъв урод, стига му брахте на човека, това че Цеката му е дал хляб в един момент, а вие сте го били отсвирили, не го прави лош човек, но виж като треньор е слаба ракия, затова и у Враца го не щем, по-добре Дани Моралес, по-кадърен е със сигурност
194820
на 24.09.2025 в 11:30:41 #58Интересно, защо ще се бутат за работа в пропаднал отбор, зарязват си работа и са готови да минат цялата държава пеша, сигурно не става въпрос за лески лом, за там дори и аватара на базродния кратьньо не става.
gychopopov
на 24.09.2025 в 11:25:25 #57Отива в канализацията този уродлив проект припсъри....отива. ===================================================== Бате Тунчо, пускай водата!
oficer1
на 24.09.2025 в 11:25:04 #56Не виждам разлика между Вальо Илиев и Христо Янев! И двамата са на едно ниво, може би, Христо има повече опит, защото е водил отбор в повече мачове от А-Театрал. Но и двамата нямат никакъв стаж ( обучение) някъде зад Калотина! На тяхната възраст трЕЕ поне веднъж годишно да стажуват в по- сериозни клубове! Трябва да искат и това тяхно желание да се забелязва. Обаче нито един наш тренер не ходи да учи! Явно всички се мислят за гоУеми капацитети?! Лъчо Танев си го каза…. “ Пълни мЪрди с голямо его.” Всичко знаят, ама ги клатят навсякъде. Пожелавам успех на Янев! САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!! п.п Тунчо, амебо нищожна! Я си ЕПЛ
194820
на 24.09.2025 в 11:24:53 #55В канализацията отива вмирисания параолимпиец кратуньо, чиито некролог вече е напечатан, за негова зла участ няма дй дочака да види великия цска да потъне, дали изобщо ще види откриването на стадиона, ще се пукне от яд дотогава
sssauron
на 24.09.2025 в 11:18:15 #54Абе да ходи, да ходи, да види, че не става работата и да се връща, то иначе все ще си мисли, че е пропуснал нещо, а най-блазнещо е да се цаниш за Месия, големия Спасител, което само човек идеалист го вижда така, иначе си е яка дупка, неслучайно и няма мераклии големи имена с визитка...
gychopopov
на 24.09.2025 в 11:18:02 #53Жоженцето ще го поеме анално и после орално!
Тунчо
на 24.09.2025 в 11:05:31 #52Иначе позатихналите припсъри пак подадоха глави от дупките където се бяха покрили.
Тунчо
на 24.09.2025 в 11:04:31 #51Отива в канализацията този уродлив проект припсъри....отива.Не вярвам да стигнете до десет-летния юбилей,но ме тормози,че ще припознаете Бистрица.От вас смрад неземна всичко може да се очаква.
panayot_stamenov
на 24.09.2025 в 10:59:12 #50За Керкез имах надежди, чя може да се справи и в интерес на истината, пак селекцията му е безкрайно закъсняла, но това не е оправдание за играта или нещото, което предлагат вместо игра. Имам чувството, че тия играчи се виждат и играят заедно само по един път в седмицата - по време на мачовете а останалото време тренират индивидуално.
panayot_stamenov
на 24.09.2025 в 10:48:09 #49user avatar 102409 09866433 на 24.09.2025 в 13:04:55#54 Уволнението на Керкез е правилно, НО безвъзвратно закъсняло решение! Нямаше никакъв смисъл да чакаш 8 кръга да мъчи всички. Назначението му беше голяма грешка! За съжаление Сашко Томаш направи няколко глупости, които му костваха поста и се наложи да го махнат. При него се забелязваше Томаш изграждане приятен за окото футбол и накрая нещата започваха да му се получават донякъде, но проблема при него беше, че я ограничен/да не ползвам друга дума/. Не му стигна куража нито да напъне поне Лудогорец на финала за купата, нито да изцеди часовника на баража с Арда. Ако бяха оставили Томаш съм убеден, че резултатите му нямаше да са много по - различни от тези на Керкез.
MM61
на 24.09.2025 в 10:36:00 #48Накратко-добро момче е...но не е за нас.За втория отбор-да!Но за първия трябва перде́,дето не плаща данък обществено мнение и да има авторитет.И не е задължително да е печелил нещо,а да е сьс съвременни разбирания,не́ получил професионален лиценз в нашия ВИФ...Треньор,дето ще търси утвърждавсне и създава име.Ако питате дедо Мето и останалите заплатаджий-"не́ма такова дживотно!".Аярва ли някой от вас,че Янкв ще може да накара тия мързеливци да играят?Ми той ще е с 2 пъти по-малка заплата от повечето от тях!И пак накратко-Янев ще танцува една есен...и него ще изхвърлят тия "психически обременени" разхождачи по терена.И за Коледа да се готви Тунчев..и за него ще дадат 400-500 к...Не знам какво чака Папазки,та не влезе с една голееема тояга в клуба..и като почне-от Златковци,Томановци,мине през всите директоре,скаути и целия отбор нещастници,дето не може да им се угоди...И да повтори.....а дедо Мето Незаменимия да го потрети!И да му бие шута!
Esox
на 24.09.2025 в 10:24:49 #47Личи, че мислят за бъдещето с този избор. Янев два сезона подред успява да спаси Ботев... Все пак бараж се задава...
Тунчо
на 24.09.2025 в 10:20:47 #46След два три кръга,освен станалата вече традиционна декларация и причакване на бушона след поредния резил по кюшетата в Панчерево,ще се появи и плаката с крилатата фраза "Вън бе"! Какво друго да очакваш от травестити и наркомани,по известни като припсъри.
09866433
на 24.09.2025 в 10:15:51 #45Тунец, още ли не си умрял от цироза, е, неграмотен алкаж?
Тунчо
на 24.09.2025 в 10:14:05 #44След мачовете с Локо и рязан град ще се търси нов бушон.Тоя е временно припсъри така,че не се напрягайте.Въпроса сега е: да бъде или да не бъде бараж,че може и директно.
09866433
на 24.09.2025 в 10:04:55 #43Уволнението на Керкез е правилно, НО безвъзвратно закъсняло решение! Нямаше никакъв смисъл да чакаш 8 кръга да мъчи всички. Назначението му беше голяма грешка! За съжаление Сашко Томаш направи няколко глупости, които му костваха поста и се наложи да го махнат. При него се забелязваше развитие в играта, която градираше. Сам спря градацията в края на сезона, поеже се поддаде на страха. При Душан, играта е еднаква от 1вата контрола докато го изритаха. Затова трябваше още след мача с Числата да отпътува. Няма да навлизаме в детайли по какви критерии беше назначен...Сега не е като да има голям избор. Общо взето беше Любо, или Ицо Янев...Любо не е дългосрочен вариант. ицо би могъл, ако успее да изплува сега. Да видим.
sssauron
на 24.09.2025 в 09:58:27 #42Копеле, ми явно никой читав треньор с визитка и име не ще да акостира при вас, то това е ясно
Затова и опряхте до Янев, дето си е за отбори от нашата черга, абе кофти работа, за нас де
sssauron
на 24.09.2025 в 09:35:03 #41А, и да не идва Вальо Илиев, нищо че е наш кадър, ама нещо не го бива много-много