Министърът на младежта и спорта - Красен Кралев взе отношение по снощните събития в лагера на столичния гранд ЦСКА. Припомняме, че фирмата "Ред Енимълс" плати 8 млн. евро за активите и емблемата на фалиралото през 2016 година дружество.
Кралев окачестви този казус като морален ангажимент, който е бил поет и изпълнен от собствениците на "червения" клуб.
"Доколкото ми е известно, това е казус, който е извън нашата компетенция. Това е морален ангажимент, който собствениците на ЦСКА поеха към феновете и го изпълниха. Всички фенове на ЦСКА го одобряват. Синдикът потвърди, че платежното е получено. Не виждам каква драма има с ЦСКА, отборът участва успешно в Първа лига, записа мачове и в европейските клубни турнири", сподели Кралев в предаването "Лице в Лице" по bTV
USD
CHF
GBP
gipsykings
на 12.10.2018 в 19:11:29 #22Този коментар е модериран, заради неспазване на общите условия.
Мик Джагър
на 12.10.2018 в 18:45:28 #21Една вера имаме, Един живот живееме, ЦСКА цела да е, Всекой да го знае
Мик Джагър
на 12.10.2018 в 18:43:01 #20Красене, министре, не просто изпълниха своя морашен ангажимент. ЦСКА е най-честно възродения клуб в световен мащаб
За честта на Родината,
за ЦСКА и дружината,
винаги ще бъдем тук, винаги един до друг
Cър Пичук
на 12.10.2018 в 18:27:47 #19Умее ги тия неща наш Красенчо
Хвана им цаката.
Специализира се в приватизация на държавни имоти. Бая обекти ошета по един и същи тертип.
Набелязват си някое апетитно държавно имотче и прилежащо обектче към него или някакъв друг свързан обект.
Леекинко вкарват имота в публично частно партньорство и назначават конкурс.
Обектчето пък го пускат на търг. Намекват, че който спечели търга, ще има предимство в конкурса, но с половин уста. Хем да се чуе, хем пък да не е сигурно,че ще стане точно така.
Явяват се "нашите хора" и знаят, че спечелят ли, печелят конкурса.
Явяват се "чуждите" и нямат идея какво ще се случи.
Схемичка чудна! Безотказно работи. Стабилност от ГЕРБ
steiner
на 12.10.2018 в 18:27:44 #18Г-н министър,кога ще накарате и Вековно Вторите да си плащат наем за стадиона и консумативите за него?МВР има по неотложни нужди от разходите по обора.
vanatta
на 12.10.2018 в 17:44:44 #17vanatta
на 12.10.2018 в 17:32:57 #16Ulaev,в UK живееш,I guess?
fenfutbol
на 12.10.2018 в 17:29:56 #15Кре-тена от номер 20 е време да спре да бърка юридическо правоприемство със спортно правоприемство. Двете са абсолютно различни, както спортен отбор няма нищо общо с ЮЛ. ЮЛ представлява спортния клуб. Важно е спортното правоприемство пред УЕФА, а Баба Дора си има вече едни 8 милки, с които да обезщети кредиторите на старото дружество. С две думи - кой ял.... ял, кой е... л.... е.... л. Кака се ожени!
SuperMario
на 12.10.2018 в 17:18:26 #14Ulaev, 20, ------------ Улав, такива подли и двулични душици( доносници) като теб ме принуждават да създавам нови регистрации и никове, защото старите ми са БАНИРАНИ!! Ясно е, че джуджето и неговите ординарци, както и вие мишките фенове около тях сев опитвате с подли удари под кръста да ме спрете да пиша, но ТОВА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ! Един акаунт и регистрация се създава точно за 5 мин! Но отвращението от опититет ви по безчестен начин устата на инакомислещи в този форум си остава завинаги! ПОВРЪЩА ми се от такива мишки като теб , които избиват комплексите си за малоценност с подли номера и се припознават с аватари на Туньо, Ицата(стоичков) и т.н.
vanatta
на 12.10.2018 в 17:17:15 #13Ulaev,
!
SuperMario
на 12.10.2018 в 17:12:07 #12УмеренЦСКА, 16: ----- Ще го напиша още един път заради теб, че явно не си в час... Закупуването на емблемата и остатъчните активи на фалиралото дружество не създават правоприемственост. Който и да купи емблемата на фалиралия ЦСКА, той получава само правото да използва законосъобразно тази емблема. Като закупи и другите активи, купувачът става просто собственик на някакви вещи или права, но от това не следва универсално правоприемство! Отличията (титли, спортни успехи и др.под.) са субективни права от нематериален личен характер. С тях никой не може да се разпорежда - дори притежателят им не може да ги продава, дарява, завещава! Тези права си остават единствено за този, който ги е спечелил. Когато шампионът фалира, тогава никой не може да получи шампионската му титла! Могат да бъдат продадени купите, медалите, грамотите и т.н. но това са само предмети, но не и самите титли и отличията. Така никой не може да се нарече шампион, само защото притежава някаква купа или медал. Ако беше така, всеки ще може да си купи от аукцион медал и да казва, че той е шампион. Ето защо, 31 титли на ЦСКА си остават само статистика и никой съществуващ клуб не може да ги притежава, независимо как се нарича и независимо какво крещят феновете! Когато един клуб промени името си, той не става друг клуб, а си остава същият, но под ново име. Ето защо, "ЦСКА-СОФИЯ" е всъщност Литекс - защото на 02.06.2016 г. Литекс вписа в Търговския регистър промяна на наименованието си и прие името "ЦСКА-СОФИЯ". Така "ЦСКА-СОФИЯ" е носител на 4 бр. титли.
SuperMario
на 12.10.2018 в 17:05:23 #11УмеренЦСКА: 16 : "Хич никаква, а? " ------------- Хич никаква! Ако купуването на емблемата даваша автоматична правоприемственост, Ганчев нямаше да храчи стотици хиляди ерва по американски адвокатски кантори, да прави врътки с фалирането на дав отбора от А група, да създава и измисля нови емблеми, да харчи луди пари, а щеше да плати емблемата и Литекс да стане ЦСКА! Да, ама НЕ! ( както казваше набора ти бай петко бочаров бог да го прости) Плащането на емблемата е само за консолидация и обединяването на наивните фенове , които и сега най наго ги лъжат, че щом са платили емблемата, то Литекс вече е ЦСКА! Да, ама Не!!
УмеренЦСКА
на 12.10.2018 в 16:31:37 #10СуперМарио написа: "Разбира се плащането на емблемата не дава НИКАКВА правоприемственост." Хич никаква, а? "Декларациите" са по-силни от едни милиончета, така излиза според теб, уважаеми! Ама как се бяха наострили някои ако не се бяха платили тия милиони! Форумът (а и не само форумът) щеше да експлодира! Сега викат, че нямало било значение...
SuperMario
на 12.10.2018 в 16:25:07 #9Положителният ефект от всички негативни коментари относно шикалкавенето с неплащането на емблемата беше, че принципните и честни фенове се усетиха, че Ганчев ги лъже и премята с плащането на емблемата и скочиха в недоволството си! Разделението във феновете на ЦСКА беше на база на морал, принципност и чест (от едната страна) и на наглост, безчестие и гьонсуратлък ( от другата страна)! Радвам се че Ганчев клекна под натиска на морала, честността и принципноста, които надделяха над лъжата и байганьовското шикалкавене и хитруване! Разбира се плащането на емблемата не дава НИКАКВА правоприемственост. Ако не се върнат в начална точка всички дела за фалит и наново и се започне процедура по оздравяване, то правна основа купуването на една емблема да даде автоматично правоприемство на Литекс като ЦСКА!
steiner
на 12.10.2018 в 16:21:19 #8Благодарим Ви г-н минъстър за обективното мнение.
УмеренЦСКА
на 12.10.2018 в 15:53:20 #7Специално Кралев трябва да целува ръцете на Ганчев, че се съгласи да плаща наем и то не малък за "собствеността на Кралев"- стадиона и базите на ЦСКА, парите от който влизат директно в министерството.
OrangeHog
на 12.10.2018 в 15:39:51 #6"за разлика от ЦСКА където отборът се издължи към нап с тезо 8 млн и остават вземания към разни мениджъри и към Сашо Апашо който източваше кремиковци и отбора" ама ти сериозно ли?
о, боже, прибери си вересиите
elaizgrey
на 12.10.2018 в 15:32:48 #5Песимист ти сериозно ли?
sofia
на 12.10.2018 в 15:32:16 #4За 1 ден станаха 8 млн евро. Григан да взима и старата емблема на Юве и да стават Юве - София
DelMareNegro
на 12.10.2018 в 15:29:41 #3Песимист като си такъв данъкоплатец защо не се поинтересуваш за източването на бтк и виваком, чрез сриването на една банка от скритите собственици на говедоспор шиши и пожарникаря? Там данъкоплатците плащаме сметката, за разлика от ЦСКА където отборът се издължи към нап с тезо 8 млн и остават вземания към разни мениджъри и към Сашо Апашо който източваше кремиковци и отбора