Няколко кръга преди първото издание на вечното дерби за сезона страстите по оста Левски - ЦСКА вече са нажежени. Доказателство за това е вчерашното съобщение на спортно-техническата комисия към БФС, която отложи решението за провеждането на мача за следващото си заседание.
Сблъсъкът от 8-ия кръг е насрочен за уикенда на 14-15 септември, но тогава той не може да се състои на националния стадион, където се играе вече повече от десетилетие от съображения за сигурност. Андреа Бочели ще има концерт на "Васил Левски" на 14 септември и поради последващото обновяване на терена съоръжението ще е затворено до края на месеца.
Левски опитва да се възползва от ситуацията и иска дербито да се изиграе по програма, но на неговия стадион "Георги Аспарухов" без гостуващи фенове. От ЦСКА пък настояват двубоят да се отложи и да бъде с две агитки на националния стадион по-късно през есента, информира "Тема Спорт". БФС пожела становища по казуса от 4 различни страни.
"След като разгледа представени становища от ПФК Левски Сф и ПФК ЦСКА Сф относно изиграване на срещата помежду им в VIII кръг на Първа професионална лига, СТК отлага решението си за следващо заседание, като иска становища по горното от БПФЛ, СДВР, Столична община и Министерство на спорта като собственик на Националния стадион "Васил Левски", гласеше вчерашното съобщение на спортно-техническата комисия към БФС.
Ако двубоят се изиграе на "Герена" без фенове на ЦСКА, от Борисовата градина ще имат право да не допуснат сини привърженици на следващото издание на вечното дерби през пролетта. Армейците обаче са против този вариант и искат на всеки от двубоите да присъстват и двете агитки.
Никога досега в съперничеството между двата гранда не е имало шампионатен сблъсък, по време на който трибуните са били затворени за някоя от фенските маси. Според запознати ключова дума за провеждането на сблъсъка ще има становището на столичната полиция.
USD
CHF
GBP
tundzhaka
на 13.08.2024 в 08:06:45 #17Ако е та Герена мога и да благоволя да отида.
tundzhaka
на 13.08.2024 в 08:05:44 #16и Аз съм на твърдото тежко мнени, че това мачли небива да се отлага в никакъв случай ако ще и мощно земетресение 10 по рихтер да има.
tundzhaka
на 13.08.2024 в 08:03:26 #15да няма да идваш в бг малко на почифка?
XAN_lil
на 13.08.2024 в 07:52:44 #14Даааа, 1-ви брадчед на Стивито
tundzhaka
на 13.08.2024 в 07:50:13 #13ботичели не беше ли кьораф?
XAN_lil
на 13.08.2024 в 07:31:42 #12Аз от как помня мачовете помежду ни, 4 от 5 не ги печели фаворита или е равен....така че недей те предварително да си таксувате 3 точки и убедителна победа
tundzhaka
на 13.08.2024 в 07:03:47 #11искат отлагане щото знаят какво ги чака. Няма ги бавим.
1914riner
на 13.08.2024 в 06:43:33 #10Избива страх от петолъчния клуб , всячески се стремят да се откачат от ...един мач ... "армейците"
XAN_lil
на 13.08.2024 в 06:35:47 #9Тъпунчо.... Преди да дрънкаш глупостите си, я си епм
Защо не попиташ преди ГГ да изсипа 10-ки милиони, да върне отбора в А група и почне с изграждането на Панчарево, да измине целия път от а до я за запопването на новия стадион
....Черепа, Лупи и Гърнетата дето натрупаха над 80 мил задължения, към футболисти, менеджъри, фирми и контрагенти, държава и др...
Как се спасява отбор с толкова задължения и изхвърлен във В група
И пак...ЕПМ
german
на 13.08.2024 в 06:32:07 #8моите уважения към андреа бочели, ама можеше да пее ,например, на почивката
1914riner
на 13.08.2024 в 06:29:39 #7ЛЕВСКИ е домакин , играе се на Герена , без оранжева публика , съответно домакинския мач на Ганчевите , без синя публика , просто ,ясно, справедливо
XAN_lil
на 13.08.2024 в 06:28:31 #6И за мен това е акцента...коцерт, вместо футболен мач...Кой им плаща на тия заплатите, от спортното министерство или от търговска камера Що Лецки е домакин, то е ясно, къде ще се играе. Също, не ми се вярва да има и публика, друг е въпроса, ние какво ще гледаме....като домакини и като гости..
Тунчо
на 13.08.2024 в 06:25:44 #5Аз мога ли да запитам припоческо-пирастката с*ган, защо именуват урода-ребранд като "ЦСКА" от от "Борисовата гарадина"? Ами че тая негърско-туземска дришня нито е "ЦСКА" нито е от "Борисовата Градина". Стадиона който заграбиха вече е срутен до основи.Да се огледат за някое пасище в Казичане,Кривина или Бусманци и да се местят там ментаците.
1914riner
на 13.08.2024 в 06:17:32 #4Срам за България е да се отлага мач , заради концерт
Едва ли има такъв случай в елитно първенство в Европа
Мик Джагър
на 13.08.2024 в 06:16:44 #3Тия нагли подуянски потки нямат ли изискване и с какъв състав да излезем
german
на 13.08.2024 в 06:05:14 #2бат Веско, щурмфюрерът на Тотото Медвен, има последната дума
machkai-kobra-2
на 13.08.2024 в 06:01:45 #1А динамо да. МИ смучат макарите нещът ли