ЦСКА направи нов голям изходящ трансфер. "Червените" пратиха в Болоня централния си защитник Валентин Антов. Детето-чудо на "армейците" се превърна в голям любимец на феновете. Стана най-младият капитан в историята на ЦСКА, сложи лентата едва на 14 години. Сега е на 20, а изигра 87 мача за 31-кратния шампион на България, вдигна Купата през 2016-а. Вкара 3 гола, никога не получи червен картон. Раздаваше се на терена. Грешеше, но рядко. Обича ЦСКА и винаги ще е така.
Заради всичко това, привържениците сега са раздвоени в чувствата си. От една страна са недоволни, че си отива един от основните футболисти, от тези с най-много минути на терена през сезона. Тези фенове вярват, че Антов има още какво да даде на ЦСКА и трансферът е подранил. Други са обратното мнение - колкото по-рано добър български играч излезе в чужбина, и то в едно от водещите първенства, толкова по-добре за него, за националния ни отбор, за престижа на футбола ни като цяло.
Всеки има право на мнение. Моето е, че сега е времето на Вальо да започне големия си път в Западна Европа. Защото той притежава всичко, за да успее. Първо в Италия, след това може би и някъде другаде. Сделката е добра и за клуба, за ЦСКА. В касата на клуба влизат 500 000 евро наем до лятото (и 3 милиона откупна клауза след това), което е отлична сума. За сравнение - вчера друг италиански клуб, Аталанта, взе за 700 000 евро 24-годишния нападател на Шахтьор (Донецк) Виктор Коваленко. Купи го, не го взе под наем, и то за приблизителна сума. Нападател с 8 мача и 4 гола през сезона...
Източник: UEFA.com
Валентин Антов не отива в малък клуб, точно обратното. Болоня е 7-кратен шампион на Италия, отбор с традиции - на 111 години. Само 4 тима имат повече титли от "червено-сините" - голямата тройка Ювентус, Интер и Милан, както и Дженоа. Треньор на българина ще бъде легендата Синиша Михайлович, а част от неговите нови съотборници имена като Никола Сансоне, Андреа Поли, Гари Медел и Родриго Паласио. Антов вече няма да пази Найджъл Робърта, Спас Делев и Мартин Камбуров (без да искам да засягам тримата нападатели), а... Кристиано Роналдо, Златан Ибрахимович и Ромелу Лукаку. Момчето се измъква от "ботушарския" ни футбол, за да се докаже на Ботуша - една от най-големите сцени. И ЦСКА нямаше право да го спира. Такива възможности не идват всеки ден.
Антов изигра един от най-силните си мачове за "армейците" именно в Италия, срещу Рома на "Олимпико". ЦСКА завърши 0:0 с "вълците", а Валентин и Петър Занев бяха перфектни. Юношата на "червените" се представи на ниво срещу Рома и в София, при успеха на ЦСКА с 3:1. Интересът не закъсня - именно от този клуб, от Арсенал... Някои се смееха и не вярваха, а сега първи пожелават успех на защитника.
Източник: LAP.bg
Сега част от феновете на ЦСКА със свито сърце предричат как Валентин Антов ще тръгне по пътя на Антон Недялков и Кирил Десподов. Двамата бяха сред водещите футболисти на "армейците", бяха трансферирани в чужбина, за да се озоват в Лудогорец. Никога не казвай никога, но доколкото познавам Вальо, това няма да се случи. Най-вече защото ще бъде пределно амбициран след като е излязъл от България, да се задържи дълго време в чужбина. Не да се провали и бързо да се прибере у нас. Не! Момчето си отива, скоро едва ли ще се върне... На всички ни е ясно колко важни са първите 7 години в живота на всеки човек. Явно Антов и семейството му са се възползвали по най-добрия начин от неговите първи 7 години. А след само още 7 той сложи капитанската лента на ЦСКА. За да остане в историята на "червените".
Вярвам, че ще остане в историята и на българския футбол. Сега "Футболист на България" номер 2, много скоро първи. Бъдещето е пред него, а той може, има качества, характер и воля.
"Сега Антов, до 3-4 години Брилянтов", написах за него, когато стана част от първия отбор на ЦСКА. Той потвърди думите ми на терена. И ще продължи да го прави.
Успех, момче! Ти можеш!
Източник: LAP.bg
ТОВА Е ВАЛЕНТИН АНТОВ (статистика на сайта fccska.com):
Юноша на ЦСКА от 2008-а година. Играе като централен защитник и дефанзивен халф. На 19 август 2015-а дебютира за първия състав на ЦСКА в мач за Купата на България срещу София 2010 като става най-младият футболист на ЦСКА с дебют на 14 години и 286 дни. В същия мач получава и капитанската лента за 26 минути, което го прави и най-млад капитан на ЦСКА.
Носител на Купата на България за сезон 2015/16, както и първенец на Югозападна "В" група с ЦСКА. През следващите две години играе главно във втория състав на ЦСКА и младежкия отбор на "армейците", но записва и групи и мачове за първия тим.
Дебют в Първа лига прави на 14 април 2018-а срещу Верея. Дебютира за ЦСКА в европейските турнири на 12 юли 2018-а при победата над Рига (Латвия) с 1:0. Избран е за най-прогресиращ млад играч за 2018-а в България. Дебютен гол за тима отбелязва на 12 юли 2020-а при победата с 5:0 над Берое (Стара Загора). След победата над Рома (Италия) с 3:1 на 10 декември 2020 е избран в отбора на кръга на Лига Европа на френското списание "Франс Футбол". На 19 януари 2021-а печели приза за най-добър защитник в българското първенство за 2020-а и второ място в анкетата футболист на годината за 2020-а. На 1 февруари е даден под наем с опция за закупуване на Болоня (Италия).
Играе за различните младежки формации на България - има 9 мача и 1 гол за тима до 16 години, 14 мача за тима до 17 години, 2 мача с 1 гол за тима до 18 години, 5 мача с 1 гол за тима до 19 години и 3 мача до 21 години. Дебютира за националния отбор на България на 25 март 2019-а при равенството с Косово 1:1. Играе и на 26 февруари в неофициалния двубой с Беларус - 0:1.
Източник: LAP.bg
USD
CHF
GBP
kraul
на 02.02.2021 в 11:25:36 #28Скоро няма да се върне .... но през юни го чакайте на летището с обратния полет
Балъци вече няма! След само няколко мача в серия А в Болня ще разберат, че момчето не е готово за футбол на такова ниво.
mad-max
на 02.02.2021 в 11:21:26 #27Кажи на кой отбор юношите изгонихте
djingibi1914
на 02.02.2021 в 11:21:21 #26https://resources.fifa.com/image/upload/dc-fdd-5040-8-10-2020-pfc-cska-sofia.pdf?cloudid=f81zlvhozqmriasjt7jl =========================================================== Педерло да те заливам ли с още с инфо
djingibi1914
на 02.02.2021 в 11:16:25 #25https://resources.fifa.com/image/upload/dc-140533-12-02-2020-pfc-cska-sofia.pdf?cloudid=mvpfvsudyiumivkytkdb ======================================================================= Решенията на КАС ТАС лесно могат да се прочетат от точки 20 до края Е малко английски ще ти трябва
sly
на 02.02.2021 в 11:15:28 #24Много завиждам на ФК "Левски", че в периода 1947-1957 година главен ръководител на клуба е Цола Нинчева Драгойчева. По същото време Цола Драгойчева е председател на Българския народен женски съюз (1945-1950 г.) По същото време Цола Драгойчева е Министър на пощите и съобщенията (1947-1957). По това време ФК "Левски" е известен като първият ведомствен футболен клуб, учреден в деня на Великата октомврийска революция 7 Ноември 1944 година. Много завиждам на ФК "Левски" за това, че под ръководството на Цола Драгойчева, състезателите на клуба качват бюста на другаря Сталин (не на Стефан Стамболов) не някъде другаде, а чак на връх Мусала. Много завиждам, че Цола Драгойчева оставя "Отбора на народа" от едните ръце на партията в други силни ръце на Партията - друго министерство, друг министър. " В събота, 22 т. м., 30 члена на ДСО Динамо предприеха изкачването на най-високият връх на Балканите – Мусала, за да поставят на него бюста на вожда и учителя на цялото прогресивно човечество генералисимус Сталин по случай неговата 70-годишнина. За първи път след победата на своите комунисти Левски мутира веднага през 1944 г като заграбва отбора на Княз Кирил - Пощенец с цел Левски да стане първият комунистически ведомствен отбор на Министерството на пощите и с втора цел, да бъде унищожен отборът на Царската фамилия. Пощенец ( Княз Кирил ) бива унищожен и е създаден мутантът Пощенски спортен клуб Левски. По този начин историята на Левски започва от 20.10.1944г, когато е създаден мутантът ПСК Левски, а събитието е публикувано в пресата на 07.11.1944г по случай Октомврийската революция в СССР. За втори път след победата на своите комунисти Левски мутира през 1949 г, когато Левски е закрит официално с наредба 1949-та година от БКП - точно защото Левски е комунистически отбор и БКП преобразува цялото първенство и веднага създава ДСО Динамо (Левски) да бъде финансиран на производствен принцип от три министерства: 1. от Министерството на пощите - министър Цола Драгойчева; 2. от Министерството на леката промишленост - министър Руси Христозов; 3. от Министерството на хранително-вкусовата промишленост - министър Атанас Димитров. Комунистите са реорганизирали цялото футболно първенство на България, за да финансират любимия си комунистически Левски ( ДСО Динамо ) вместо от едно министерство от цели три министерства. ДСО Динамо София В емблемата на Левски под председателството на Цола Драгойчева има петолъчка. По този начин историята на Левски започва от 1949г, когато е създаден мутантът ДСО Динамо.
sly
на 02.02.2021 в 11:14:39 #23Статия: "Новите членове на УС на Левски официализираха влизането на Васил Божков в клуба" https://news.bg/levski/novite-chlenove-na-us-na-levski-ofitsializiraha-vlizaneto-na-vasil-bozhkov-v-kluba.html 17:45:10#83, автор waterloo!Васил Иванов Кънчев (Апостола)!!!!!!!!!!!!!!!!!! И още! 1879-Освобождението на България според Галка!waterloo на 22.01.2021 в 17:19:06 #187 "Все пак държа да се знае, че до момента той никога не е влизал в полезрението на ПрокОратурата!" Васил Иванов Кънчев! Ха,ха, Прокоратурата! ха,ха Целият форум го видя!
mad-max
на 02.02.2021 в 11:13:29 #22Мюмюн, я кажи на кой отбор юношите изгонихте от кочин парк
djingibi1914
на 02.02.2021 в 11:04:05 #21Тотал Антов с какво ще помогне да спечелим титлата Атака към врата на ЦСКА не е имало от мача с Рома за 11 мача имаме само 3 гола 3-5-2 схемата не се крепи на защита Защита в нея е последен краен вариант за спиране на атака реално халфовата линия спира атаките По скоро ни трябват бързи халфове, а не добри защитници
Total ML
на 02.02.2021 в 10:53:59 #20Станалата вече традиционна продажба на избрания за най-добър в ЦСКА се случи! При добрите игри, пробива в Европа и надеждите, че Аркапович ще вземе трофей започват да ми изглеждат утопия! Ние не просто искаме трофей, ниеи искаме ЦСКА шампион! Гледам,че са се опитали и Соу да продадът!!! Треньора каза, че иска да запази отбора и би бил доволен ако всичко остане така, дори да нямаме входящ трансфер! И сега да питам - кой привлякохме??? Продадохме Лясков - сега е Лудогорец! Томислав Йорданов също, ако бяха продали и Соу, кой щеше да е нападателят ни! Само Ахмедов??? Изобщо несе мисли за титла и няма и да има такава! Жалко! Аз оставам верен на отбора и се надявам/но вече се чудя кога ли ще се случи/ да сме на върха отново! Само ЦСКА!!!
Мик Джагър
на 02.02.2021 в 10:52:40 #19Най-младият капитан на ЦСКА в последноте 25-години
Успех, Вальо, голямто армейско сърце, непримиримостта ти, трудолюбието и прекрасния футболен интелект и качества ще те отведат до заслужени успехи.
sailor_varna
на 02.02.2021 в 10:51:32 #18djingibi1914 на 02.02.2021 в 11:53:10 #11 sailor_varna на 02.02.2021 в 11:37:15#8 Гнидчо, ти защо мислиш, че кешира яко? =========================== pirin-ss на 02.02.2021 в 11:50:55 #10 Гринго кешира оти е един от спонсорите на бсп,а и на они ке им требват пари за изборите.Там ке е големата игра.А и за гринго е добре бсп да е на власт.Само при тех не е ставал шампион.Два пъти стана при сдс,два пъти при герб. ========== Колегата форумец ти е отговорил, безмозъчен цървуланко!
djingibi1914
на 02.02.2021 в 10:44:33 #17Мед Макс Тя ФИФА и КАС ТАС също са охладили мераците ти за несъществуващо ЦСКА
djingibi1914
на 02.02.2021 в 10:42:30 #16dimitar-staykov на 02.02.2021 в 12:34:03#19 Какви 31 кратни шампиони бре лайнари.Това е Литекс бре ебалнижи. ================================================================= карай важното е да ти раздува гъзера и бедрата пък ти викай кво си искаш
mad-max
на 02.02.2021 в 10:40:00 #15Мюмюн ти с тва ли се успокояваш
german
на 02.02.2021 в 10:34:21 #14#7. к4в
не е лоша идея да създадем фен клуб на покорителя на изящното слово барон фон АД
и да го следваме навсякъде при неговите пътувания по света и у нас
sly
на 02.02.2021 в 10:13:30 #13Статия: "Новите членове на УС на Левски официализираха влизането на Васил Божков в клуба" https://news.bg/levski/novite-chlenove-na-us-na-levski-ofitsializiraha-vlizaneto-na-vasil-bozhkov-v-kluba.html 17:45:10#83, автор waterloo!Васил Иванов Кънчев (Апостола)!!!!!!!!!!!!!!!!!! И още! 1879-Освобождението на България според Галка!waterloo на 22.01.2021 в 17:19:06 #187 "Все пак държа да се знае, че до момента той никога не е влизал в полезрението на ПрокОратурата!" Васил Иванов Кънчев! Ха,ха, Прокоратурата! ха,ха Целият форум го видя!
djingibi1914
на 02.02.2021 в 10:13:11 #12В Гърция скочиха на трансфера на Санкаре! Обявиха го за приключил с футбола ==================================================================== Карай нали му взехме лева а Ганчев нищо не разбира от бизнес
Rafata
на 02.02.2021 в 10:08:11 #11Пожелавам на Антов да се представи добре и да си извоюва закупуването
djingibi1914
на 02.02.2021 в 10:06:53 #10Мед макс Ако го нямаше ЦСКА Дали щеше да пишеш тук май си доказателство че сме живи Още 2015 година казахме ,че ЛЕФСКАРИТЕ ще са най-големите припознавачи на ЦСКА Ганчев ви знае психологията и ходи с бастун и кюфте да лови сини шамати
mad-max
на 02.02.2021 в 10:03:56 #9Ачка цска я няма отдавна