8 март, 2003-а година, Самоков. ЦСКА гостува на калната нива, уж футболен терен на Рилски спортист. Мачът завършва 1:1. Преди това Славия бие Левски с 2:1 на "Герена". След този двубой бесни фенове на "сините" са пред съблекалнята, там ври и кипи. Връщаме се в Самоков. Рилецо открива в 13-ата минута, а Емил Гъргоров изравнява за ЦСКА в допълнителното време от дузпа. Стойчо Младенов е извън кожата си заради тежък удар на Иван Гемеджиев срещу Бадема. Съдия е Димитър Димитров. Каубоя след това работи за ЦСКА, за да пристане на ФК ЦСКА 1948. Той не дава чиста дузпа за "червените" малко преди тази, вкарана от Гъргоров. "Видях, че има дузпа, но не знам какво ми стана и не надух свирката", казва Каубоя след мача. На пресконференцията има охранители на покойния вече бос на Рилецо Юри Галев. Следват паметните думи на Стойчо: "Не е първа среща, в която играхме 11 срещу 14. Искам да знаете - ЦСКА ще бъде шампион! Искате или не искате! Всеки мач играем срещу 14, но ние ще сме първи! Да го знаете от мен!", казва той и няколко пъти удря силно с юмрук по масата. Това се случва - ЦСКА става шампион...
29 юли, 2021-година, Лиепая. ЦСКА гостува на местния отбор с трудната задача да победи на чужд терен и да се класира в следващия кръг на Лигата на конференциите. Стойчо Младенов прави петия си дебют начело на отбора на своето сърце. Първият му такъв отново е на чужд терен в Европа. Младенов успява - 4:1 срещу Динамо в Минск. Днес е денят на голямото завръщане на Генерала! ЦСКА има най-точния и обичан от феновете треньор. Мъж, който се бори за каузата на клуба цял живот. Днес основната роля е негова. Но и на "армейците", които трябва да знаят, че е време за мъже. Със сигурност те вече са разбрали какъв треньор и човек е Стойчо Младенов. Сега остава да изпълнят указанията му и да се раздадат на 100 процента на терена. За да видим отново генерали и по игрището, както беше при Стамен Белчев в Базел. За да може ЦСКА да поеме живителна глътна въздух и да мечтае за нов пробив в Европа. Да мечтае отново да докосне небето...
Днес може да е ден за историята. Двукратен шампион начело на ЦСКА, треньор, който бие Левски там, където ги хване, Екзекутора до момента има сериозни проблеми в турнирите. С него са свързани някои отпадания в Европа от по-непретенциозни съперници. Човек се учи от грешките си, а и късметът не може винаги да бъде срещу теб. Дано в Латвия Младенов има и късмет, за да се реваншира за стари неволи зад граница.
Източник: EPA/БГНЕС
Новото начало в ЦСКА беше дадено от акционерите с гросмайсторския им ход, който доведе до редица промени на най-високо ниво в клуба. Както и на важния треньорски пост. От повече думи няма нужда. Когато Стойчо е треньор на ЦСКА, няма нужда дори от един надъхващ ред, идващ от медиите. Той вече го е направил. Остава феновете да очакват с вяра, надежда и любов ЦСКА тази вечер. "Армейците" да излязат на терена, да играят за честта на най-успелия ни футболен клуб и да се върнат в България като крайни победители.
Стойчо, удари така по масата, че да кънти дълго! И нека днес бъде началото на този мощен тътен...
АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, ПРАТЕНИК НА ТОПСПОРТ В ЛИЕПАЯ, ЛАТВИЯ.
USD
CHF
GBP
killer_loop
на 29.07.2021 в 06:57:22 #31elaizgrey
на 29.07.2021 в 06:54:33 #30Ачо златното перо! Стига бе човек, ако отпаднем от тия дето не мога да им кажа името какво ще пишеш утре? Стискай палци да ги излъжем, че сме мега зле в момента. Само ЦСКА
vfv
на 29.07.2021 в 06:54:32 #29Били гледали.. ама сега какво гледате кажете ашляци..
kanchu
на 29.07.2021 в 06:51:14 #28Аз съм гледал и мачовете с Ливърпул и БаЙРен. Както и полуфинала с Барселона. Големи сблъсъци, с равностойни опоненти. Велики футболисти на ЦСКА, някои от които в сегашния щаб на отбора...
killer_loop
на 29.07.2021 в 06:49:17 #27Честит ви нов треньор, само не разбрах одобрявате ли Стойчо или не? Така като чета Ангелчо, направо му го е налапал до сливиците. Чудно ми е дали винага е бил толкова наведен тоя слуга на Гнома? Дали мнението му за Стойчо е било такова и преди фалита на ЦСКА? Вие как мислите
Мик Джагър
на 29.07.2021 в 06:43:39 #26Иначе аз помня полуфинала за КНК с Барселона, даже бях на реванша на Васил Левски
Като е било толко лесно да се сригне полуфинал с 4 мача, па да бяхамстигнали Леца и Нямахорче
Мик Джагър
на 29.07.2021 в 06:41:55 #25Удри, Стойчо, не ги жали
Празник е , ЦСКА играе
kanchu
на 29.07.2021 в 06:35:38 #24АНГЕЛ ДОМУСЧИЕВ, ПРАТЕНИК НА ТОПСПОРТ В ЛИЕПАЯ, ЛАТВИЯ. ...................................... Другия специалист от пратениците, Красиан май са го разжалвали?
vfv
на 29.07.2021 в 06:32:53 #23Дано продължите в крайна сметка.. въпреки е прогнозирам загуба след дузпи..
claudiu_offendera
на 29.07.2021 в 06:32:01 #22Любомире, ама защо се обръщаш към мене, а не към твоите колеги. Те са по неуважението и само латерничат "кога полуфинал?". Кой точно не ви признава успехите?
Единствено обясних, че не е като да не е имало пълнеж и преди 50 години, даже напротив.
Ако не си съгласен, обори ме. И сори, ама точно микренец да говори за селяндурщина и неуважение си е направо пародия. Вярвам, че ще се съгласиш.
vfv
на 29.07.2021 в 06:31:45 #21Видяхме ви класата срещу Стойкас.. армейски аристократи
claudiu_offendera
на 29.07.2021 в 06:26:51 #20Успех срещу малтийците тогава, Радостинов.
Дано ги сгазите, а на А4ка-бука4ка му трепери амосът жестоко, чак секретира.
radostinov
на 29.07.2021 в 06:26:06 #19Тела ми поправил латвийци на малтиици Май не е много смарт
claudiu_offendera
на 29.07.2021 в 06:25:45 #18vfv, това, което Галатасарай направиха 2000-та година е нещото, което съм искал български отбор да постигне. Галата го направи с много солидни инвестиции в един смътен период на преход, когато все още не бяха чак толкова скъпите трансфери и имаше един микс от романтика и кинти. Сега романтика няма, а Галата още от 2-ри кръг е напердашен. Галата би Арсенал на финал за УЕФА и Реал на финал за Супер Купата на Европа - и то оня Реал от 2000-та.
Но с ЕКТ трофеи са отбори като Звезда, Стяуа, Слован, Динамо Тбилиси, Динамо Загреб, Ференцварош, Гьотеборг, Динамо Киев, Мехелен, Абърдийн и какви ли не несретници.
Отбори като Партизан, Панатинайкос и Малмьо пък имат финали за КЕШ.
radostinov
на 29.07.2021 в 06:21:31 #17Настръхвам като чета произведенията на Сър Ейнджъл златното перо Какъв стил, какво изразяване,какво подреждане на мисълта При тези слова няма как отборът да не сгази малтийците днес Ако футболистите излязат с неговото желание за победа то няма как да се провалим Успех Армейци Гледа ми се още един сблъсък с Осиек
claudiu_offendera
на 29.07.2021 в 06:19:21 #16Мдам, определено - за най-големия си успех и паметните 1/2-финали с Интер, ЦСКА Септемврийско знаме играе със Слиема от Малта, с Олимпиакос (гърци и турци тогава са били на нивото на босненските клубни отбори сега), с Гурник Забже и с Линфийлд.
Т'ва ако не е пълнеж, аз съм тролей.
Сега срещу тия съперници можеш да играеш в 1-ви или 2-ри кръг на ШЛ. Та... 1/2-финалите на ЦСКА в КЕШ са долу-горе като да се класираш в групи на ШЛ - отстраняваш 4 отбора.
При другия 1/2 финал ЦСКА отстранява Сосиедад, Гленторан и Ливърпул.
Локи, говедата не са стигали 1/2-финали в КЕШ, защото не са били абонирани за титлата като отрочето на БКП - това е истината.
Тука обаче е въпросът защо не са достигали 1/2 финали за КНК или УЕФА и там нямам отговор.
Както и да е, жалкото е, че ЦСКА не е успял някак си да вземе някаква европейска купа, тъй като е имал възможност. Щеше да е голям престиж за българския футбол. В модерната епоха това е невъзможно, затова и ще се радваме на класиране в групи, на който и да е турнир.
vfv
на 29.07.2021 в 06:19:09 #15golden-warrior Като пристрастни е нормално отобра ви е да е най-велик.. но аз като безпристрастен.. не ми пука и за Разград.. ви казвам че Лудогорец имат много по значими успехи защото епохата сега не може да се сравни с преди.. сега направте някой успех и да видим.. преди 50 години и Реймс и Нотингам и турския Гьозтепе имат финали и 1/2 е Европа и куп подобни отбори..
vfv
на 29.07.2021 в 06:15:56 #14Незнам дали помните успехите на ЦСКА преди 50 години но аз помня Галатасарай как ги преби с по 3:0 и от там левскарите му сложиха прякора ТРОЙЧО
vfv
на 29.07.2021 в 06:13:01 #13Ашк е любов.. олсун е .. да стане.. любов да има.. нещо подобно е значението..
vfv
на 29.07.2021 в 06:12:09 #12Не