На 7 април ни чака футболното шоу - първи полуфинал за Купата на България между ЦСКА и Лудогорец. Разградчани докосват поредна титла, а голямата цел на "червените" е да отстранят "орлите" и да спечелят Купата отново, след като последно вдигнаха трофея през 2016-а година.

ЦСКА е кошмар на Лудогорец в турнира, след като през годините жребият три пъти събра "зелените" с най-титулувания ни клуб и в трите случаи напред продължиха "армейците".

Двата тима се изправиха един срещу друг за Купата на България за първи път през сезон 2012/2013. ЦСКА на Стойчо Младенов победи с 2:1 в Разград, след което допусна минимална загуба с 0:1 в София и се класира на 1/8-финал. Мирослав Иванов даде преднина на Лудогорец в първата среща, но бъдещите играчи на "орлите" Мишел Платини и Лукас Саша обърнаха резултата в полза на ЦСКА.

Двата тима се срещнаха отново през сезон 2017/2018. Мачът тогава беше един и се игра на "Армията". "Червените" поведоха още в 9-ата минута с удар от далечно разстояние на Николай Бодуров, но Козмин Моци изравни от дузпа. Двубоят влезе в продължения, където точен за домакините беше настоящият футболист на Лудогорец - Кирил Десподов. Така ЦСКА отново се справи с този съперник и продължи на полуфиналите.

За да дойде сезон 2018/2019. Отново ЦСКА беше победител, пак на 1/4-финал, но този път в Разград. Ценния успех с 1:0 тогава донесе Рубен Пинто с гол в 30-ата минута.