ЦСКА загуби две дела във ФИФА на обща стойност 1 134 580 лева. Заведени от бившите играчи на отбора - Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио. Клубът ще трябва да плаща стари дългове. Но новината е добра. Защото по този начин и ФИФА призна "червените" за приемник на фалиралото дружество.
Дори и след платените 8 милиона за емблемата и активите, темата с "тирето" продължи да бъде дъвкана, най-вече от фенове на Левски и един новак в елита. Сега се слага край! Това е ЦСКА - най-титулуваният отбор в България. Обичан от милиони наши сънародници - у нас и по целия свят.
Източник: cska.bg
ЦСКА си остава признат навсякъде в Европа. Убедих се лично - веднъж в Италия и два пъти в Швейцария. Хора от Рома, Базел и Йънг Бойс се интересуваха живо от "червените" и самите те припомняха постигнатото от ЦСКА през годините на европейската сцена.
Новината е лоша за ЦСКА от финансова гледна точка, но добра от морална. За пореден път. За други хора темата с "тирето" никога няма да отмине. Това им остава. Едните организираха погребението на футболния клуб. Много избързаха. Сега техният любим отбор е тръгнал по същия път. Като се говори за морал и прозрачност, да попитат каква е заплатата на новия треньор Славиша Стоянович. Или той идва да спасява и дарява? Дано се завърне прозрачността в Левски. Беше обещана при новото ръководство. Да видим как клубът продължава да е на футболната карта, след като няма договори за спонсорство.
Източник: LAP.bg
За другите, още по-моралните, няма какво да се каже. След като делата не се водят към тях, а към ЦСКА - всичко е ясно. Остава им да броят головете на централния нападател до подобряването на рекорд и да увеличат фенската си маса. Поне малко, за да се изпълнят местата на "лъвчето" на стадион "Васил Левски". И да вземат нещо повече от мачовете с Левски и Лудогорец от поражения с по 0:3... Трудно е на новите отбори в елита, винаги е било така. Трябва време.
ЦСКА си е ЦСКА и се завърна сред най-добрите в Европа. А днес е първият ден в клуба на новия треньор. Ден, изпълнен с надежди и очаквания. ЦСКА да се върне там, където му е мястото и у нас.
USD
CHF
GBP
elaizgrey
на 11.11.2020 в 13:14:43 #30Точно така, с една малка разлика. Ние имаме задължения само към собственика.
chubtireaka
на 11.11.2020 в 13:12:26 #29user avatar 7180 Следвай elaizgrey на 11.11.2020 в 14:34:10 #41 Разбира се, че сте във фалит, та вие плащате на служителите заплати с дата отпреди 4 месеца и то на части. Парите кой ги дава? Феновете ? - Нали ги дава Пеевски, защо задаваш въпрос? Вие имате 11 разсрочвания с НАП и други външни кредитори, които чакат защото знаят, че зад вас е пеевски. А той е там заради баце, който продължава да ви е истинския собственик каквото и да си говорим. - Дали пък баце не е заложник? Иначе на Пеевски му се приписват доста големи силички, а той е поредният, който в даден момент ще изгърми с инфаркт (мога да се хвана на бас). И бъди сигурен, че на Делянчо хич не му е до Левски, има си далеч по-големи проблеми с братушките. И не му съчувствам
Но и ти и аз сме наясно, че топката се тупа до изборите. А Баце там няма да се справи както досега. Баце се оттегля, идват други гладни хиени. Може пак да дърпа конците, но няма да е този, който директно да сочи с пръст и да праща спонсорите в подуяне, времената се променят. Единствената причина да не сте ритнали камбаната официално е, че до изборите ви искат тихи и мирни. После кой ще ви плаща задълженията? Имате вече над милиона дългове.
Не тире, а удивитела с по една точка от двете страни ще приемете.
- Като гледам колко заблудени хора има в България, нищо чудно Буда пак да ни управлява. Дано не се случи. И какво значи до изборите ни иска мирни и тихи? Тия където могат да подпалят някакъв протест със сблъсъци - Животните и Запада, са стиснати яко за топките. Иначе една голяма част ще се завърнат по затворите. Дано
А кой ще ни плаща задълженията? Ако не се намерят спонсори - има си процедури. Ако се намерят - година - две ще сме боксова круша. Стига да не бъде спуснат поредния "благодетел", който ще дава заеми. Както е и при вас. Ако мафията реши, че иска да смени по някаква причина Джуджака - и вашите задължения ще отидат към 40 млн. Но той засега е в схемата. Той и Черепа беше, но нещата се променят...
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 11.11.2020 в 13:09:20 #28Браво на автора.Направо ме кефи.Изкара всичките мишки на показ. Днес играе България,а всички пак за ЦСКА говорят. Наздраве на всички Армейци.
elaizgrey
на 11.11.2020 в 13:08:57 #27Жак, ако ви лиспва само певица наемете Тити - само й кажете, че хонорара ще иде за леефски и веднага ще склони
nikolay-nikolay
на 11.11.2020 в 13:08:50 #26Този, който купи активите и емблемата, той е ЦСКА, значи "РЕД ЕНИМЪЛС" ЕООД е ЦСКА!
AK 47
на 11.11.2020 в 12:54:29 #25Якоооо
на който не му харесва
светлото слово
и ИСТИНАТА СВЯТА
ДГД
и да разчита
че България ще ратифицира
Истанбулската конвенция
за да му се зачита за трудов стаж
elaizgrey
на 11.11.2020 в 12:54:25 #24Жак го е напипал... Статиите на сър Ачката излизат в официалния вестник на УЕФА и ФИФА. Възпей го най-после и да се свършва твойта мъка, дева парчето. Хората написаха смок на дървото за 2 часа, ти още се лендзиш. Чакам го по VH1 в топ 50
ivan-manolov
на 11.11.2020 в 12:36:17 #23И днес се посмях здраво на Домуса .
Домус, да знаеш, че си минал и внука на Сталин, известен и като Ставри от ДС, по писачество.
elaizgrey
на 11.11.2020 в 12:35:49 #22Извинете, над 40 милиона дългове.
elaizgrey
на 11.11.2020 в 12:34:10 #21Чуби, не съм фен на междузвездни войни и не знам от коя планета беше тоя образ, ама ти май се правиш, че падаш оттам. Разбира се, че сте във фалит, та вие плащате на служителите заплати с дата отпреди 4 месеца и то на части. Парите кой ги дава? Феновете ? Вие имате 11 разсрочвания с НАП и други външни кредитори, които чакат защото знаят, че зад вас е пеевски. А той е там заради баце, който продължава да ви е истинския собственик каквото и да си говорим. Но и ти и аз сме наясно, че топката се тупа до изборите. А Баце там няма да се справи както досега. Баце се оттегля, идват други гладни хиени. Може пак да дърпа конците, но няма да е този, който директно да сочи с пръст и да праща спонсорите в подуяне, времената се променят. Единствената причина да не сте ритнали камбаната официално е, че до изборите ви искат тихи и мирни. После кой ще ви плаща задълженията? Имате вече над милиона дългове. Не тире, а удивитела с по една точка от двете страни ще приемете.
asentseto_asentseto
на 11.11.2020 в 12:30:46 #20Добре, Джагър! В 21:00 часа съм на линия да пляскам за сър Ангел Домусчиев!
Bludniq_Sin
на 11.11.2020 в 12:29:05 #19Шизофренията е пълна. Самите те оспорват миналото си и се дистанцират от него а сега се радват че някой друг ги бил признал. Ама не баш..
Мик Джагър
на 11.11.2020 в 12:20:13 #18Ангеле ,творецо, как е възможно едно човешко тяло да побере толкова талант
За почтеността ти няма да обелваме и дума, изписано е толкова много вече, ти си бяла врана в нашата журналистика, обладана от лакеи като тези от гонг, спортал и нов тв
Момчета, от тази вече възстановяваме практиката да излизаме в 21 часа на балконите и да аплодираме разкошния журналист. Ако някой има хора на високи позициив гражданска защита, моля да говори с тях и да се инициира пускаме на сирените утре в 12 часа.
Div_Z
на 11.11.2020 в 12:19:26 #17Г-н Домусчиев, престанете ! С тия темпове скоро няма да останат Пулицър-и за други журналисти освен Вас.
mitaka7
на 11.11.2020 в 12:18:42 #16Другата седмица като го наврем яко на говедата, ще забравят за тирета и други препинателни знаци. Поне две седмици ще се крият.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 11.11.2020 в 12:02:06 #15Да бе не си съгласен със заобикалянето на правилата,А за други си съгласен
ама като гледа ЦСКА във В група беше ли съгласен
Доко що не играха във В група
Заре защо не игра във В група
а на Лафчис 92 с ново дружество защо не игра във В група
но въпреки това те разбирам
винаги ще има избирателно мислене
Diakata
на 11.11.2020 в 12:02:00 #14Ако беше оздравил ЦСКА Ганчев щеше да плати 22 милиона за 10 години. И армейската общнос щеше да е единна. и клуба щеше да запази успехите си. А сега на армията е Литекс и така ще си остане по-голямата част от феновете на ЦСКА така си го избраха. А врътките на Гриша Ганчев му костват до сега повече от 22 милиона и още ще се увеличават. А гена на автентичният клуб е при ЦСКА 1948. Но титлите са ничии. Дори да ги дадат на отбора който е на Армията този отбор ще си остане ЛИТЕКС.
chubtireaka
на 11.11.2020 в 11:57:58 #13user avatar 7180 elaizgrey на 11.11.2020 в 13:10:50#2 Ачка, подуянци ще си говорят за тире докато и те не сложат. Неизбежно е с огромните им дългове. Тогава ще ги видим какво ще говорят клетите пеевчани ------------------------ Говорим за Тире, защото един селски отбор се настани в София. И феновете на стария ЦСКА го припознаха, та все още има дерби на трибуните. Ако друг селски отбор се настани на нашето място - с пълно основание ще говорите и вие за припознаване. Иначе самият ти си противоречиш - как ще фалираме и имаме огромни дългове, а в същото време Пеевски е зад нас? Кое от двете е вярно, защото Пеевски може спокойно да покрие дълговете на всеки един отбор у нас
vlater
на 11.11.2020 в 11:53:05 #12fanty на 11.11.2020 в 13:43:28#17 Оздравяването на старото дружество беше напълно погрешно! Правилно беше да се направи нов отбор, Литекс да си остане Литекс, но да има нов ЦСКА. Както Рейнджърс са направили. Който иска от стария ЦСКА да премине в новия, да се изкупят активи и и пасиви и т.н, започване от най-ниско ниво. А какво стана на практика - Литекс се превърна в друг отбор и направиха ново първенство с цел заобикаляне на правилата. С това не съм съгласен, а не кой какво припознава.
WHATEVER
на 11.11.2020 в 11:39:07 #11Подлата оранжева невестулка АнГей отново с жалък опит за облъчване и манипулация на истината.
Много "странно" защо този цитат липсва и в двете статии на Топ-спорт.бг:
"Въпреки че червените твърдят, че са правоприемник на Литекс, а не на ЦСКА, ФИФА отсъжда в полза на състезателите, които се подвизаваха за кратко на „Армията” през сезон 2012-13."
Значи според платения драскач АнГей, ФИФА е признала Литекс за наследник на Цецка, но същевременно ръководството на уж Цецка не спира да обжалва и да се обяснява, че всъщност отбора е наследник на Литекс.
АнГейчо, АнГейчо, за такива като теб с абсолютна точност важи това:
Избърши си устата... Казах ти устата, а не ***!