Адвокатът на ЦСКА Станислав Трендафилов сподели още информация за ситуацията около решението по делото с Юнес Бенжелюн.
Според него той е трябвало да предяви исканията си навреме и е щял да получи пари редом с останалите след търга за емблемата.
"КАС ни осъди за малко над милион, ние обжалвахме във Върховния федерален съд в Швейцария. Нямаме представа какъв е този бивш играч на фалиралото дружество, но той е трябвало да си предяви намеренията към въпросното дружество, и щеше да бъде нареден в сметките.
Вместо това се стигна до съд и като правоприемник на старото дружество, ние поемаме всички финансови несгоди. Ако съдът отсъди в полза на играча, ние ще изплатим парите и така няма по никакъв начин да бъде застрашено картотекирането на футболисти. КАС налага санкция, но след като платим парите, тя веднага ще бъде вдигната.
Чакаме да видим окончателното решение на съда. Ако се наложи да платим тези пари, след това ще заведем дело срещу Бенжелюн. Лошото е, че няма да можем най-вероятно да си върнем парите, защото сигурно вече дори не е футболист, което означава, че УЕФА и ФИФА нямат правомощия над него.
Аз лично се надявам КАС да си промени решението. За мен това е изцяло грешно решение. Ние не сме се свързали с този футболист и не го знаем какъв е и къде е", обясни Трендафилов пред "Мач Телеграф".

USD
CHF
GBP
steiner
на 31.01.2022 в 12:23:29 #38Таваришчи милиционери!Няма,как да стане Ганчев и Инджив хем да платят на Бенжелюн,хем да не са ЦСКА.Бенжелюн не е бил играч на Литекс.
loveca
на 31.01.2022 в 12:10:32 #37Някакъв некадърен негър ги натисна и ги осъди да си платят. Кога държавата ще защити интересите на белия български данъкоплатец?
Кога адвокатите на тирето ще разберат, че това е автентичният ЦСКА, а не наследник на Литекс?!?!
sly
на 31.01.2022 в 12:07:39 #3677, педито се опитва да мине за хетеро!
sly
на 31.01.2022 в 12:06:34 #35А колкото до ченгеджийството, верно и проверено! Дебне из форумите, пуска си skype- то и който се въже! Но му изпратихеме годишника на УЕФА, където на стр. 182 е записано кои са Евроидиотите!
sly
на 31.01.2022 в 12:02:34 #3477, може! Но предпочита женски имена!
sly
на 31.01.2022 в 11:54:56 #3372, педерло се подвизава в Gong под кодовото има GALINA4, доцентКата, която ходи из френските Алпи, когато не чете лекции из европейските университети. Та сега познай кой кой е. А иначе - ченгето А....в!
Bloody_Sword
на 31.01.2022 в 11:31:38 #32ватерло, Общото, освен всичко друго е Спортното ПРАВОПРИЕМСТВО. Чаткаш ли, или се правиш на бит пeдераст, какъвто вероятно си? Айде като на малоумниците да обясня: Рейнджърс са спортен правоприемник на стария Рейнджърс и добиват всички титли, успехи и т.н. ЦСКА е спортен правоприемник на фалиралото дружество на ЦСКА и придобива същото. Май си загубих времето, да го пиша това, ама нека лъсне вашта злоба, тъпота и лицемерие.
Мик Джагър
на 31.01.2022 в 10:35:14 #31Тонг, моля ти се
верно има и дебилни съдебни решения, но глупостите на КЗК, КЗД, арбитражи и т.н са си скандални
Мик Джагър
на 31.01.2022 в 10:31:58 #30На Педерло не е нужно да му се четат глупостите, той като Гъчо не прави разлика между физическо и придическо лице
sly
на 31.01.2022 в 10:22:42 #29Имат, плащат! А подуенци какво ще пускат на търг, за да не има закичат тирето? С гащите на на кого? На педерло-Галка ли? Педерло, хайде покажи дипломата от Рабфака! Йористката! 58, педерло няма диплома!
Bloody_Sword
на 31.01.2022 в 09:45:56 #28ватерло, Четох ти по диагонал чаршафа по изключение. Значи виж Рейнджърс с колко титли е записан СЕГА и си скъсай дпломката, ако въобще имаш такава!
Tong
на 31.01.2022 в 09:40:00 #27Извинявайте, колеги, четох по диагонала и не съм видял, че това е решение на последна инстанция. Обърка ме, че казва: "Ако съдът отсъди в полза на играча, ние ще изплатим парите и така няма по никакъв начин да бъде застрашено картотекирането на футболисти" Какво точно значи "ако отсъди", щом вече е отсъдил, не ми е ясно
А и не ми става ясно на какво точно е базирано това му очакване: "Аз лично се надявам КАС да си промени решението."
Сигурно ще чака и извинение с кутия швейцарски бонбони и френско вино от долината на Сена
Не съм запознат с процедурите пред КАС, но силно се съмнявам да си правят служебни проверки на актовете ако някои адвокат изпелтечи пред медиите, че решението е несправедливо.
Иначе ако имаше обжалване, си остава валидно написаното от мен, за съжаление.
papagalex
на 31.01.2022 в 09:32:05 #26Какво обжалване те гони бе,Тонг
Ама си дрънкате колко не заспите
Tong
на 31.01.2022 в 09:21:22 #25Неядекватността на подобни юрисдикции обаче е стряскаща. ============= То пък щото съдилищата са безкрайно адекватни. И не говоря само за нашите. Златине, би трябвало да знаеш, че зад кон и пред съд не е хубаво да се стои, че и двете ритат много лошо. В случая - няма как хем да си правоприемник, хем да не трябва да плащаш валидните задължения на праводателя си, така че точно тук не виждам какво се оплаква адвокат Трендафилов. Тоест, разбирам защо се оплаква, но просто няма основания.
Което не означава, че не може да спечели обжалването
Bloody_Sword
на 31.01.2022 в 09:20:21 #24ватерло, Айде ти така и така си тук, обясни на Гъчо при спортното правоприемство, приемат ли се титлите?
Bloody_Sword
на 31.01.2022 в 09:02:03 #23Гъчо, "Казахите плякат микренското кypве!" Това да не ти е държавната кypва, да я eбe кой я фане? А за спортното правоприемство- Рейнджърс с колко титли са сега? Айде като провериш си удари главата у пода.
code
на 31.01.2022 в 08:59:50 #22СЛЕДВАЙ gregory_of_mikre на 31.01.2022 в 10:33:11#39 Пънте, баща ти, ако има титла доктор, ти ще я наследиш ли? Ако има орден, ще го наследиш, като предмет, но няма да си носител на този орден! Елементарно, но не и за тъпaци! Григориѝ, не смесваѝ физическо лице с футболен отбор идиът. Отборът е неодушевен обект,нито умира,нито престава да съществува,докато ЖИВАТА сила-феновете са там.Това е и главното,което маркира КАС,под определението-футболен отбор. Казуса е на хартия-отборът е същия,а примствеността е между фалиралото дружество и новото АД. Толкова.Няма да ти обеснявам повече.
mottorrhead
на 31.01.2022 в 08:58:45 #212-1, топа пак дреме
Мик Джагър
на 31.01.2022 в 08:58:23 #20Руулз, слава Богу си малцинство
Иначе нямаше да ми толкова забавно
Гъче, а ти ако си Ники Михайлов, а баща ти е играл на световно първенство, означава ли, че и ти си играл
Ще ти подскажа Гъче, ако си бил роден според мен, ти не си играл, бо ако си бил в ташкент, може да се приеме, че си играл
Гъче, ще ти издам една тайна, има разлика между физически и придически лица. Не, не ми благодари, защото не мога да съм сигурен, че си ме разбрал
mottorrhead
на 31.01.2022 в 08:58:14 #19Аааааа