Даниел Крейг, който за четвърти път ще се превъплъти в ролята на най-прочутия шпионин на планетата, сподели, че се надява следващата лента за Джеймс Бонд да съдържа "повечко от някогашната ирония на поредицата".

Миналогодишният „007 координати: Скайфол" се превърна в най-касовия филм за агента на Кралицата за всички времена, докарвайки на създателите си над $1.1 млрд. в световен мащаб.

Режисьорът на продукцията Сам Мендес вече обяви, че ще се заеме с режисурата и на следващата част от сагата. Тя трябва да излезе по кината на 23 октомври 2015 г., въпреки че работното заглавие още не е уточнено. По сценария на проекта отново ще работи Джон Логан, отговорен за историята и на предходната серия.

"Надявам се, че сценаристите ще вкарат в диалозите от старата ирония и тя няма да стои изкуствено. Не съм много добър в прекомерните дрънканици. Освен ако няма вложен някакъв смисъл в тях. Ще ми се да можех да се справям по-добре в този аспект, но не мога и затова го избягвам", разкрива Крейг.

Припомняме, че с четири участия в Бонд поредицата може да се похвали и Пиърс Броснан, а лидери в своеобразната класация са Шон Конъри и Роджър Мур, съответно с шест и седем появявания.

Сам Мендес не възприемал Даниел Крейг като агент 007