Актьорът Денис Хопър почина на 74-годишна възраст, предаде АП.
Миналата година, той съобщи, че е болен от рак на простатата.
Хопър е починал в дома си в Лос Анджелис, обграден от най-близките си.
Сред по-значимите ролина Хопър са тези в легендарни филми като "Бунтовник без кауза", "Волният ездач", "Апокалипсис сега", "Синьо кадифе", "Скорост" и други.
Кариерата му продължава 50 години. Два пъти е номиниран за "Оскар".
USD
CHF
GBP
Простака
на 30.05.2010 в 16:09:49 #14Язък...
Macrobe
на 30.05.2010 в 10:36:02 #13R.I.P. Чак пък посредствен, добър си беше, определено по-добър от "зведите" Никълас Кейдж и гореспоменатия Tом Круз.
pukkod
на 30.05.2010 в 08:54:15 #12Кинтаро храчко гнойна, когато постигнеш и една трилионна от това което е постигнал този велик актьор тогава го плюй. Айде падай в трапа. Почивай в мир Денис
batkovato
на 30.05.2010 в 07:03:43 #11Голям беше , много голям
! Мир на прахът му !
Кинтаро
на 30.05.2010 в 04:34:19 #10Един юдей по-малко!
Върти се като центруфуга в гроба, сър ХОПЪР!
Починал бил еврея гнусен, сигур ще е от преработване..

dddddd
на 30.05.2010 в 03:22:45 #9Почивай в мир!
bravo
на 29.05.2010 в 21:43:00 #8"Посредствен актьор?" Защо? Нека да позная - смяташ, че най-големите актьори са Робърт Де Ниро и Ал Пачино, нали? Тъпо изказване, особено точно в деня на смъртта му. По ирония на съдбата точно снощи си говорихме с група приятели за Волният ездач - култов филм в американското кино, който променя Холивуд за поне десетилетие, в което се правят стойностни и сериозни филми. Малцина знаят, че Хопър, освен че играе една от главните роли, е режисьор на филма.

овчаро
на 29.05.2010 в 21:35:28 #7почивай в мир Денис, голям беше, голям си и оставаш!!! пп. съгласен съм с бегемот, че Хупър не е учствал в Лолита, но да го наричаш посредствен...да,ако си Джак Никълсън, ако не си... Денис не беше от най-добрите, но беше нещо...нещо значимо, лека пръст
RICHARD LONG
на 29.05.2010 в 21:06:39 #6Един от любимите ми моменти в "True Romance" бе когато Денис Хопър обясняваше на един италиански мафиот как италианците са по-мургави, защото са ги чукали маврите
Готин актьор беше, Бог да го прости 
Begemot
на 29.05.2010 в 20:58:19 #5посредтсвен актьор, но със страхотно излъчване! Почивай в мир! Кога пък Денис Хопър е играл в Лолита? Или това не е версията с Дж. Айрънс?
ахl_rоsе
на 29.05.2010 в 20:20:49 #4Поклон, велик актьор беше! Особено в Апокалипсис сега прави страхотна роля. И в Лолита също. Да почива в мир!
boro72
на 29.05.2010 в 19:44:14 #3Бог да го прости...беше добър актьор.
astral-projection
на 29.05.2010 в 19:44:05 #2добър актьор беше R.I.P !!
JedyMaster
на 29.05.2010 в 19:42:48 #1Почивай в мир