От тази есен започва национална кампания за реставрация и съхранение на уникалния археологически обект Севтополис, по идея на Национално обединение „Съхрани българското".
Целтае връщането на първия и най-добре запазен у нас град на траките в съкровищницата на световното културно наследство, съобщават от "Съхрани българското".
В момента Севтополис се намира на дъното на язовир „Копринка" до Казанлък. За първи път градът на тракийския владетел Севт ІІІ е проучен през 50-те години на миналия век при изграждането на „Копринка".
Макар да е под язовира градът е отлично съхранен. В него се съдържат редица ценни данни и находки на траките със световно културно и историческо значение.
USD
CHF
GBP
АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 10:14:11 #331АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 10:09:57 #330АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 09:57:51 #329АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 09:53:48 #328mornar
на 03.10.2007 в 09:43:41 #327mornar
на 03.10.2007 в 09:33:29 #326mornar
на 03.10.2007 в 09:32:44 #325TRAKOS
mornar
на 03.10.2007 в 09:26:41 #324mornar
на 03.10.2007 в 09:26:05 #323mornar
на 03.10.2007 в 09:22:42 #322mornar
на 03.10.2007 в 09:20:54 #321mornar
на 03.10.2007 в 09:17:06 #320mornar
на 03.10.2007 в 09:11:26 #319АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 09:09:30 #318mornar
на 03.10.2007 в 09:06:07 #317АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 09:05:10 #316АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 09:03:23 #315mornar
на 03.10.2007 в 09:01:59 #314BOLG-ARYAN
GREEK-HELLasshole-ETHIOPIAN GIPSY 
mornar
на 03.10.2007 в 08:59:02 #313АНТИПАТ
на 03.10.2007 в 08:54:57 #312