Дългото чакане за феновете приключи. Днес в 17:00 часа ЦСКА и Левски стартират битката на сезона, която ще определи носителя на Sesame Купа на България.
За първи път от години, билетите бяха разпродадени мигновено, което гарантира уникална емоция за присъстващите.
Според специалистите, фаворит в срещата няма, като "червените" имат опит в тези битки, но пък "сините" са под уникална еуфория. За ЦСКА вдигането на трофея би било спасение на сезона след като мечтите за титла не успяха да бъдат сбъднати.
В лагера на Левски спечелването на Купата би било завършек на един бурен сезон, който започна със стотици неизвестни, но след идването на Станимир Стоилов нещата се обърнаха и отборът изплува и показва съвсем друг облик. Ентусиазмът за феновете е огромен и това личи по уникалната подкрепа към тима.
Ако погледнем към статистиката - "сините" са рекордьори по брой купи с 25, на четири пред "армейците". За последно обаче отборът триумфира с отличието през 2007, когато надви Литекс с минималното 1:0 след продължения. ЦСКА грабна трофея миналата година с успех над Арда с 1:0. Последният финал в надпреварата между "червени" и "сини" бе през 2005, когато Левски спечели с 2:1.
Главен съдия на финала ще бъде Никола Попов, а негови помощници ще са Георги Тодоров и Мартин Венев. Четвърти съдия ще бъде Георги Гинчев, а на ВАР-а ще са Ивайло Стоянов и Иво Колев. Резервен асистент съдия е Георги Минев, а съдийски наблюдател - Ичко Лозев.
USD
CHF
GBP
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:47:33 #113А бе припс-трансджендъри,да ви попитам....урудливия ви гномски проект задмина ли кенефски по калъфки?
sega
на 15.05.2022 в 15:45:18 #112Ебаси , с напредване на времето, Попов дали само ше Ви подпира или ше почне да се вклюва в атака ?
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:44:57 #111така като се замисли човек,в момента все едно играе аматьорски отбор от Бучунбура с червени фланелки.Да ви ева майката долна оранжава дето гаврите автентичния клуб.
sega
на 15.05.2022 в 15:43:59 #110Спря играта за Кайседо без да има нарушение а не я спря когато Кайседо удари с лакът Ван дер Каап ?
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:42:09 #109Абе евроджендърски припсъри...кажете кога ще слагаме първата копка?
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:42:02 #108Спестени жк на кайседо за симулация
MM61
на 15.05.2022 в 15:41:38 #107Толкова си можем,цяла пролет дупки!Не че гувядата са нещо повече,ама финландчето им направи коледен подарък.
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:41:25 #106Стойчо съвсем правилно отева тая сбирщина от примати виждайки накъде отива хавата.
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:40:13 #105Негрите и индианците бързат да си тръгнат за саваната и джунглата...никой от тях го не боли дедовия за ребрандирания литекс
vladang
на 15.05.2022 в 15:40:09 #104Тея нещастници досега трябваше да са с 8 маймуни
MM61
на 15.05.2022 в 15:39:32 #103Лам си заработи трансфер в Леевски..ама илиот!
Komap
на 15.05.2022 в 15:38:51 #102Тая нашата сбирщина потъва от мач на мач от началото на годината. Изобщо не заслужават нищо, освен бой и изхвърляне почти до един.
Ragnar2
на 15.05.2022 в 15:38:41 #101Тука освен да чакаме прокобата (два гола в 90+1 и 90+3), друга надежда не виждам.
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:38:39 #100Припсъри,хич на уйя ви да не е.Стойкас тръгва утре за Африка за да налови новата селекция,а срамен блейчев е свободен за да ви поеме.Целите на зоопарка ви до 3-4 кръг ще са високи,а после ще доигравате сезона и ще чакате стадиона.Е,чакат ви и подвизи по екзотични дестинации на турнира "интертото" които гелето ви е внушил,че има нещо общо с европейски клубен турнир.
sega
на 15.05.2022 в 15:38:27 #99Как може това да не е картон ба ди ви ...
vladang
на 15.05.2022 в 15:38:22 #98бах мааму кога ша го изгонят тоя набедения
sega
на 15.05.2022 в 15:38:00 #97Турицов , нов недаден картон
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:37:55 #96И за гъгрицов ли нема картон бе?
asista
на 15.05.2022 в 15:37:48 #95Червените ще играят по-дълго в Европа. Очевидно вредният трофей не им трябва. Който го спечели да му мисли за ЕКТ.
code
на 15.05.2022 в 15:36:07 #94Трудно ми се струва ще върнем гола. Говедата са по-надъхани. Но все пак Напред червените!