Руското списание Esquire публикува списък с всички известни случаи, в които премиерът Владимир Путин е нарушил закона. За целта са използвани официални снимки, статии в различни издания, телевизионни репортажи, съобщава lenta.ru.
От списъка става ясно, че два пъти Путин не е сложил колан при шофиране и не включил фаровете.
Първата издънка е на 9 октомври 2010 г., когато седнал зад волана на "Мерцедес", за да разходи из Москва своя гост Никола Саркози. Тогава двамата пропусали да си сложат предпазните колани, забравени да пуснат и фаровете на возилото.
Почти същите нарушения Путин направил и на 5 февруари 2008 година, когато с Виктор Зубков лично инспектират строителството на околовръстен път край Сочи.
През юли миналата година Владимир Путин нарушил Закона за движение по пътищата и в Украйна. При посещение на мотосъбор в Севастопол той карал триколка "Харлей Дейвидсън", без да сложи каска.
Esquire посочва и случай, при който джипът, в който пътувал Путин, блъснал и убил на място петгодишно момче. Това станало през 1997 година, когато изпълнява длъжността началник на главното контролно управление в президентството. Шофьорът на колата е осъден, но пуснат по силата на амнистия.
Освен нарушения на закона на сушата Путин има и регистрирани провинения в морето и във въздуха. Като младеж през 1970 година пътувал нелегално от курорта Гаграх в Абхазия до Одеса в спасителната лодка на кораб.
През август миналата година пък управлявал самолет, гасящ горски пожари в Рязянска област, без да има нужното за това удостоверение.
tupan
на 28.01.2011 в 09:48:17 #9Ей US .....я иди си изпиеш хапчетата че нещо ми пелтечиш там отдолу и марш в псоходиспансера,че пак са те изпуснали от там!
US
на 27.01.2011 в 22:07:27 #8Това да му бяха "нарушенията" на малкия комплексар от Кремъл, с перце да го погалиш. Та той никога не е спазвал никакви закони, откакто е президент - нарежда убийства, отравяния (в чужбина и в Русия), поддържа фашизирани банди, разчиства сметките с инакомислещи, манипулира, превзе масмедиите, превзе парламента, повиши неимоверно корупцията (най-вече за "своите милиардери"), подиграва се с конституцията на всяка крачка. Отдавна е самодържец в азиатското царство - за какви закони говорим тогава??!

nvm
на 27.01.2011 в 20:37:37 #71.60 казваш е голям човек
nvm
на 27.01.2011 в 20:08:16 #6Но в повечето случаи съм по умен от себе си даже.
Avenger_
на 27.01.2011 в 20:05:08 #5nvm
на 27.01.2011 в 20:04:23 #4Avenger_ | 27.01.2011 20:00 А пък nvm понякога е по-тъп и от себе си +++ Това беше добро

Avenger_
на 27.01.2011 в 20:00:50 #3А пък nvm понякога е по-тъп и от себе си
Avenger_
на 27.01.2011 в 20:00:04 #2Курортът Гагра може да завършва на "Х" само в предложен падеж. Това - на руски. В българския език падежи няма.
nvm
на 27.01.2011 в 19:51:40 #1путин никога не потъпква закона, защо Путин е закона