"Истина е, че немалка част от заемите, които се теглят, отиват за погасяване на предходни, които са теглени при по-лоши условия. Ние сме парадоксална страна, която се грижи за богатите си граждани, а не за бедните. Политиката е изкуство на възможното".
Така отговори президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов на въпрос предизборно ли е развързала кесията държавата с увеличението на пенсии, заплати и надбавки за всички деца.
Според него, прекалено рано било въведено швейцарското правило относно пенсиите.
"Може да се направи модифициране на това правило и индексирането да е друго. Пенсионерите имат преференции като например картите за градския транспорт - те струват нещо, но никой не започва този дебат", посочи той.
Припомняме, че днес министър-председателят Бойко Борисов подчерта, че в продължение на 11 години всяко негово правителство е държало бюджета на излишък и "никой не може да ме обвини в предизоборно харчене".
Пред синдикалните лидери Пламен Димитров и Димитър Манолов, съответно КНСБ и КТ "Подкрепа" премиерът обясни основни параметри, които се подготвят в Бюджет 2021 - пенсиите, заплатите на учителите, помощта 60/40. От кратките включвания на синдикалните лидери стана ясно, че се подкрепят мерките на правителството и като цяло синдикатите са доволни от представяните параметри.
karamazov
на 14.10.2020 в 09:18:56 #1Да се обвинява държавата, че се грижи повече за богатите, отколкото за бедните е несериозно и твърде популистко. Ако искаме броят на бедните, които живеят под чертата да намалее, то трябва да развием такава икономика, която да внася все повече данъци в хазната и оттам да се финансират всички програми за борба с бедността.А е всеизвестно, че именно богатите, а не бедните създават малки и големи предприятия, работни места и заетост, растеж на брутния вътрешен продукт.Бедните, дори и с грижа от държавата не са способни на това!Затова не бива да се хули държавата, която дава на богатите възможност да правят бизнес.Това е несериозно!