Водещият в частния сектор на турската икономика „Коч холдинг" ще продаде енергийните си фирми в България, които са под шапката на „Опет-Айгаз"-България, съобщи БНР.
Според информация на в."Ватан", гръцката компания „Хеленик петролиум", руският енергиен гигант „Лукойл" и австрийската ОМВ са между кандидатите.
Първата станция на „Опет-Айгаз" бе открита в София преди 4 години, като на откриването присъства почетният президент на холдинга Рахми Коч.
„Опет-Айгаз"-България бе първата енергийна инвестиция на холдинга в чужбина. В България има 17 станции и две съоръжения за зареждане с гориво.
В съобщение на „Коч холдинг" продажбата се обяснява с "насочването на инвестициите на холдинга за растеж на вътрешния турски пазар". Друга причина, на която се позовават от компанията, е обърканата структура на българския пазар.
При навлизането си на българския пазар „Коч холдинг" заяви намерението си за 5 години да инвестира 100 млн. долара и да открие 100 газостанции.
Преди време холдингът продаде и търговската си верига "Рамстор" в София.
USD
CHF
GBP
AYYILDIZ TEAM
на 06.04.2008 в 17:27:53 #143"
Юлиан-3
на 06.04.2008 в 16:53:33 #142AYYILDIZ TEAM
на 06.04.2008 в 16:25:06 #141"
KOMMUNIST
на 06.04.2008 в 16:03:26 #140Turcite trqbva da bydat dyrvani nadaleche ot Evropa
sushiclub
на 06.04.2008 в 14:58:32 #139Юлиан-3
на 06.04.2008 в 14:50:57 #138Юлиан-3
на 06.04.2008 в 14:25:11 #137Юлиан-3
на 06.04.2008 в 14:18:51 #136Юлиан-3
на 06.04.2008 в 14:05:49 #135Юлиан-3
на 06.04.2008 в 13:54:10 #134BearEgg!
на 06.04.2008 в 13:53:57 #133cojones
на 06.04.2008 в 13:39:07 #132"
Юлиан-3
на 06.04.2008 в 13:31:46 #131Юлиан-3
на 06.04.2008 в 13:25:51 #130Screw
на 06.04.2008 в 13:13:55 #129Юлиан-3
на 06.04.2008 в 13:09:48 #128Screw
на 06.04.2008 в 12:57:58 #127Юлиан-3
на 06.04.2008 в 12:54:05 #126Screw
на 06.04.2008 в 12:51:12 #125Screw
на 06.04.2008 в 12:33:51 #124