Документален сборник „Държавна сигурност и краят на тоталитаризма", който е осми том от публикуваните архиви на ДС издаде комисията по досиета.
В новото издание е застъпен периодът от 1988 до 1990 г. или краят на комунизма и началото на прехода. Документите представят как се променят службите за сигурност в този период и опитите за реформи, заяви съставителят дфн. Момчил Методиев.
Той каза още, че в изданието са включени и някои икономически доклади.
По думите му най-интересното са документите за отношенията между държавна сигурност и партийното ръководство.
Представени са и стенограми, факсимилета, документи за ДС в навечерието на 10 ноември 1989 и за началото на прехода, за закриването на VI-то управление и създаването на национална служба за защита на конституцията, която обединява всички контраразузнавателни служби.
Под печат е и следващият документален сборник, който е посветен на военното разузнаване. от комисията по досиетата уточниха, че той ще бъде представен на 2 април.