Кандидат-студентите, които се явяват на предварителен изпит по история в Софийския университет „Св. Климент Охридски", могат да избират между две теми:
„Териториално разширение и централизация на България през първата половина на девети век" или „Любен Каравелов и Васил Левски начело на българското национално революционно движение".
Кандидат-студентите могат да пишат 4 астрономически часа.
Сред бурни аплодисменти в 65 аудитория на Ректората Александър Лъчезаров Немски от
София е изтеглил темите, съобщиха от СУ.
В понеделник ще се съберат комисиите, които ще проверяват изпитните работи, за да получат указания. След това ще започнат работа.
Резултатите ще излязат най-рано след една седмица.
С изпита по История на България кандидат-студентите се борят за: Право, Международни отношения, Балканистика, Европеистика, Философия, Социология,
Политология, Публична администрация, Културология, Библиотечно-информационни науки, История, Археология, Етнология, История и география, Архивистика и документалистика,
Минало и съвремие на Югоизточна Европа, Педагогика, Социални дейности, Неформално
образование, Предучилищна и начална училищна педагогика, Социална педагогика,
Специална педагогика, Логопедия, Физическо възпитание и спорт.
Nenadeino
на 13.04.2010 в 13:10:46 #3Това фесче е много забавно потурначе. Какви идиотии ръси само горкото недоносено, клепоухо, изнасилено създание.
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_lol.gif?_=1446728989)
Night Rider
на 12.04.2010 в 01:55:38 #2ей турски фес отивай да увеличаваш рода си, като чукаш маика си и сестрите си, за да не се изгуби огромното ви наследство от къща с найлонов покрив и стени измазани с овча тор в предградията на диарбекир
резак държавата с името България съществува от 681ва година, а държавата с временно съществуване наречена турция я има от има няма 100 години
Първо си оправете годината на живеене, че според вашия скопен календар сте още в 1500-та година преди новата ера, гьотверен такъв
![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_lol.gif?_=1446728989)
hesh
на 11.04.2010 в 13:30:58 #1Покръстването на българите започва, разбира се, през 864 г. т.е. втората половина на IX век. Първата половина на века е белязана от такива събития като битката през 811 г., когато хан Крум взима главата на император Никифор I Геник, или постижнията на хан Омуртаг строителя. Явно Jivak,както и повечето малцинствени приятели, няма особени шансове на изпита в Софийския.Но подобни тънки подробности, първата или втората половина, не са от значение за хората като него докато копаят тютюна или блъскат на някой строеж. P.S. пише се отговарЯйте, но и правописа няма да ти помогне с мотиката ;-)