Днес според решението за протести на учителите е Ден на мълчанието. Учителите ще пишат на черната дъска, но няма да разговарят с учениците.
Това е поредната акция от предупредителните им протести преди 24 септември, за когато е обявено началото на ефективни стачни действия.
Утре ще уточнят конкретния план за действия и от 24 септември започва ефективна стачка на работното място. Тогава не трябва да има занимания, включително и в детските градини.
Даниел Вълчев: И аз ще замълча.
Така министърът на образованието коментира днешната форма на протест в училищата в София.
На влизане в Министерски съвет за днешното редовно заседание той отказа да отговаря на журналистически въпроси за учителската стачка.
От единния национален стачен комитет категорично заявявиха, че исканията им са за 100% увеличение на работните заплати поетапно от месец октомври 2007 и от първи януари 2008.
Стачното искане за увеличение на заплатите е формирано на базата на проведено допитване в учебните заведения и детски градини и други изявления за по-нисък процент за увеличения на работните заплати на учителите и непедагогически персонал не ангажират ЕНСК, добавиха от комитета.
В същото време председателят на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" Крум Крумов обяви, че синдикатът би се съгласил и на 80% увеличение на учителските заплати до края на 2008 г.
От ЕНСК са категорични и че липсата на преговори между МОН и Националния стачен комитет ескалират социалното напрежение и водят неминуемо към безсрочна ефективна стачка на заетите в системата на средното образование.
Ако не бъде постигнато стачно споразумение до 24 септември учителите декларират готовността на синдикалните структури и учителски колективи в цялата страна за ефективни стачни действия, виновни за които ще бъдат министър Вълчев и екипът му, добавят от ЕНСК.
USD
CHF
GBP
antipod
на 20.09.2007 в 16:26:41 #217wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:25:48 #216antipod
antipod
на 20.09.2007 в 16:24:57 #215wowcbeta,
wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:23:09 #214bender
Bender
на 20.09.2007 в 16:21:37 #213antipod
на 20.09.2007 в 16:20:32 #212wowcbeta,
wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:20:25 #211antipod
на 20.09.2007 в 16:19:05 #210Bender
на 20.09.2007 в 16:19:02 #209wowcbeta
wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:17:43 #208antipod
antipod
на 20.09.2007 в 16:15:38 #207wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:15:29 #206antipod
на 20.09.2007 в 16:13:07 #205wowcbeta
wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:11:38 #204bender
antipod
на 20.09.2007 в 16:10:38 #203MIKIMAX,
antipod
на 20.09.2007 в 16:06:31 #202wowcbeta
MIKIMAX
на 20.09.2007 в 16:04:50 #201wowcbeta
Bender
на 20.09.2007 в 16:02:06 #200wowcbeta
на 20.09.2007 в 16:00:38 #199bender
wowcbeta
на 20.09.2007 в 15:59:21 #198mikimax