До 4-5 пъти е по-голям резултатът на децата, на възраст между пет и шест години, с нервно-моторни забавяния и незрялости, минали през метода "Киндиру". Той има за цел да подпомогне неврологичното развитие на първичните рефлекси на подрастващите.

Резултатите представи заместник-кметът по културни въпроси в Столична община (СО) доц. д-р Тодор Чобанов на брифинг, посветен на приключилия проект на СО и "Киндиру България" в шест столични детски градини.

Заместник-кметът по културни въпроси обясни, че на детето, което е работило със системата "Киндиру" му се задава задача да си нарисува портрет, а резултатите се разпознават по качеството на детайлите.

Много се говори за реформите в образованието и заплатите се увеличават. Учителската професия е будна професия и трябва много да се чете какво правят другите държави и да се проверяват техните методи, обясни Чобанов и добави, че в шест детски градини се тества системата "Киндиру".

Той изрази възхищението си, че за една учебна година са постигнати изключително радостни, удовлетворяващи резултати, защото в резултатите от направените тестове се вижда изключително голяма разлика между децата, които са работили със системата "Киндиру", отколкото другите.

Мая Василева, занимаваща се с ранното детско развитие, коментира, че основният й фокус в последните 4 години е в областта на невро-моторните забавяния и незрялости.
Една от методиките за работа в областта на невро-моторните забавяния е австралийската програма за ранно детско развитие, при която 25-минути на ден учител да работи с децата по основните двигателни дейности.

Децата, които правиха това три пъти в седмицата, постигнаха много високи резултати, а децата, които упражняваха системата пет пъти в седмицата, достигнаха до още по-високи резултати, изрази възхищението си Василева.