Рочдейл достигна до преиграване срещу елитния Нюкясъл. Мачът от третия кръг на ФА Къп завърши 1:1 и двата отбора ще излъчат 1/16-финалиста от този сблъсък след десет дни на "Сент Джеймс Парк" в  Нюкясъл.

Елитните тимове в Англия се намесват в битката за ФА Къп

Кампанията е насочена главно към мъже

Парагваецът Мигел Алмирон изведе Нюкясъл напред в 17-ат минута. След това гостите направиха серия от пропуски, но преднината им остана минимална след края на първото полувреме.

През вторите 45 минути домакините от Рочдейл имаха пълно превъзходство. Изравнителният гол дълго време висеше на косъм. В 79-ата минута 40-годишният Аарън Уилбрахам вкара отблизо след отличен пробив 17-годишният Люк Мадисън.

Мадисън смени в 30-ата минута Тайлът Маглоир и внесе голяма суматоха в лявата част на защитата на Нюкясъл.

В края Рочдейл можеше да спечели след грешка на Кристиан Атсу, но Оливер Радбоу пропусна от чисто положение.

Бърнли поведе с ранен гол на Джей Родригес срещу Питърбъро. Това успокои елитния тим. Ерик Пиетерс увеличи на 2:0 в 15-ата минута, а Джеф Хендрик направи резултата класически 8 минути по-късно.

Иван Тони отбеляза почетно попадение за гостите в 39-ата минута. След почивката отново Джей Родригес беше точен за 4:1 след 52 минути игра. Арчи Джоунс върна частично интригата в 76-ата минута за 2:4.

Бирмингам победи Блякбърн с 2:1 с гол на Джереми Бела точно когато изтичаше 90-ата минута. Даниел Кроли откри за Бирмингам с хубав далечен удар по земя в 4-ата минута. Иван Суньич от състава на домакините беше изгонен след 60 минути игра. От последвалата дузпа Адам Армстронг изравни с хубав удар под гредата. Противно на очакванията, останалите с 10 човека домакини се поздравиха с крайния успех.

Бристъл Сити и Шросбъри направигха 1:1 след попадения на Фамара Диедхиу в 30-ата миунта и изравнителен гол за гостите дело на Шон Гос в 48-ата минута.

Милоул се справи лесно с Нюпорт Каунти. Мат Смит през първото полувреме и Конър Махони и Том Брадшоу след почивката офирмиха класическото 3:0.

Хъл Сити дръпна с 1:0 при гостуването си на Родъръм Таун чрез Том Ейвс в 16-ата минута. Майкъл Смит изравни в 21-ата минута, но домакините останаха с 10 човека след червен картон за Адам Томпсън 3 минути по-късно.

Въпреки това Кайл Васел изведе Родъръм напред 2 минути преди почивката. Натискът на Хъл се увенча с успех след второ попадение на Том Ийвс в 66-ата минута. И когато раванството изглеждаше неизбежно Том Ийвс оформи хетрика си и донесе победата за Хъл Сити с 3:2.

Преиграванията на завършилите наравно срещи ше бъдат на стадионите на днешните гости след десетина дни.