Лудогорец посреща Тотнъм в третия си мач от Група "J" на Лига Европа. Двубоят е от 19:55 часа и ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград.
Българският шампион загуби първите си два мача с Антверп и ЛАСК (Линц). Ако иска да продължи напред, Лудогорец трябва да намери начин да победи "шпорите".
Вече видяхме, че лондончани не са чак толкова страшни. Те получиха сериозен урок от Локомотив (Пловдив) във втория предварителен кръг на турнира, но с класа и малко късмет се измъкнаха.
Тотнъм бе определян като фаворит в групата, но до момента има само една победа на сметката си - 3:0 над ЛАСК (Линц).
Англичаните загубиха втория си мач с Антверп (0:1), което означава, че и за тях днешният двубой е от огромна важност. Те не могат да си позволят втора издънка, така че се очаква да се хвърлят с всички сили.
В Тотнъм ще отсъстват Серхио Регилон, Серж Орие и Ерик Ламела.
Първият е настинал, а другите двама са с леки травми, но Моуриньо обяви, че няма да рискува здравето им.
"Играхме срещу Локомотив и имахме проблеми. А пловдивчани са вторият най-силен отбор в България, след като Лудогорец е шампион от девет години насам. Днешният ни опонент отново е лидер в местното класиране. Това е тим, който е различен в сравнение с Локомотив: разполага с по-добри като технически качества футболисти, по-класен е като цяло, действа по-атакуващо с бързи играчи, а е налице и опит в защитата. Изобщо не е лесен съперник, трябва да подходим с уважение", каза Моуриньо преди началото.
Източник: EPA/БГНЕС
"Ще бъде тежък мач. Те са добър отбор, имат добри играчи. Трябва да отидем там с характер и позитивно настроение, за да спечелим. Не трябва да допускаме загуба, защото ще стане тежко за нас по-нататък", добави Муса Сисоко.
Лудогорец е без победа у дома в евротурнирите вече 414 дни. За последно "орлите" спечелиха на свой терен на 19 септември миналата година. Тогава те разбиха с 5:1 ЦСКА (Москва), под ръководството на Станислав Генчев. Последваха обаче загуба от Еспаньол, равен с Ференцварош и поражения от Интер, Мидтиланд и Антверп. След мача с ЛАСК, балансът на разградчани в Европа вече е отрицателен - 95 двубоя, 33 победи, 28 равенства и 34 поражения, при голова разлика 140-117.
Източник: ludogorets.com
Досега на два пъти в евротурнирите отборът е започвал участие в груповата фаза с две поредни загуби. И в двата случая разградчани остават последни в потока си. Сегашното участие повтаря есента на 2018-а. Тогава, пак в групите на Лига Европа, "орлите" падат на старта у дома от Леверкузен с 2:3 след обрат от 2:0, а после губят с 0:1 от Цюрих в Швейцария. Следват 4 поредни равенства, които обаче не стигат и "зелените" остават последни.
С две поредни загуби с по 1:2 Лудогорец започва групите на Шампионската лига през есента на 2014 година. Тогава разградчани отстъпват пред Ливърпул и Реал (Мадрид) в Англия и България. После записват победа над Базел в София с 1:0 и реми с мърсисайдци 2:2 на "Васил Левски", но четирите пункта се оказват недостатъчни и тимът завършва последен. Трети е Ливърпул с 5 точки.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov
на 05.11.2020 в 20:32:25 #95CHUKCHA на 05.11.2020 в 21:45:15#178 За утеха на зелените мармозетки мога само да кажа да не губят кураж. Следващия им мач ще е по - лек, мисля, че ще играят срещу Тотнъм в Лондон **** Ти също не губи кураж. Има да ви боли ду-пето дълго време! До тук 3 тека. Хубаво ли влизат? Че действащи калъфки коментират действащ шампион....
svetoslav-hristov
на 05.11.2020 в 20:28:57 #94RisingRed на 05.11.2020 в 21:41:28#172 Бахтий тричането падна! Слаб, жалък, смешен Лайновозец! Не става само с Чинков, резаци гнусни! **** Гледай си смешната разпоретина, палячо!
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 19:57:53 #93Соме, иди сложи дограма на Мивката, че се гърчи и лепи тиксо на изметнатата дървена, а вятъра му духа между ушите...
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 19:45:15 #92За утеха на зелените мармозетки мога само да кажа да не губят кураж. Следващия им мач ще е по - лек, мисля, че ще играят срещу Тотнъм в Лондон...
Rafata
на 05.11.2020 в 19:39:31 #91Рома се гаври с Клуж.
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 19:35:14 #90Късмет Коле!!!
ivan-dyakov
на 05.11.2020 в 19:29:42 #89Сон ще вкара още два
Apostola
на 05.11.2020 в 19:28:09 #88user avatar 6333 СЛЕДВАЙ shadow на 05.11.2020 в 21:22:42#154 Малко извън темата, но се кефя много на възхода на Рейнджърс. Гледам сега плющят като гост Бенфика. И в класирането водят еднолично и вече разбиха хегемонията на Селтик. Как ще е извън темата? Точно в десятката е.Така правят истински фалиралите.Връщат се с аплодисменти ,с гръм и трясък. Не,ка то ония ,жалките.
УмеренЦСКА
на 05.11.2020 в 19:28:05 #87За съжаление май няма вече надежди за "обръщалка". Излезе и голмайсторът Кешеру, смениха и героя от предишния мач- Ману.
champions_league
на 05.11.2020 в 19:24:59 #86000 на 05.11.2020 в 21:17:57#144 Припоциии, да ви се връща в Швейцария, пожелавам ви всичко, което тази вечер вие пожелахте на лудите Знам, че има Господ ===================================== Българина е най-глупавото племе на света. Всичките ни отбори са последни на всякъде и единствената радост на някои е че и другите българи падат. Ебаси жалкарската работа. Тъпа нация.
Apostola
на 05.11.2020 в 19:24:21 #85Бог знае какво ми е,ще ми прости. ДА ВИ ГО НАХАКАААМ .В ЗУРЛАТААА.
Мик Джагър
на 05.11.2020 в 19:24:02 #84Мисля, че е време да се местим под основната тема-ЦСКА играе
Тук Тотнъм на ходом сeрaт в чaлмите, като вече са отправили около 50 удара
Айде, айде ЦСКА
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 19:23:51 #83Коле, всяко зло, за добро! Играй го сега за още два гола или за гол на Сон. Разумно разбира се.
УмеренЦСКА
на 05.11.2020 в 19:21:30 #82Не съм фен на Тотнъм, но се вижда, че си я умеят "тая пущина", футбола! Получиха гол, моментално го върнаха! Мен ако питат, това е т.н. "класа" срещу по-низкокласни отбори (да ме извинят феновете на Лудогорец)...
govedoebec
на 05.11.2020 в 19:20:23 #81000 Б група да играете
Apostola
на 05.11.2020 в 19:20:07 #80Ми така е ,кат го няма Диспутов.
neco
на 05.11.2020 в 19:20:00 #79Тоя Текпете не става за нищо. Дейба и черната маймуна.... Боклук...
govedoebec
на 05.11.2020 в 19:19:00 #78000 Мълчим то това не е еване ,а направо заколение затова мълчим и бдим над покойника Психогорец
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 19:17:34 #77Тоя Моу е много гаден! Защо пусна и корейчето да се поразстъпи? Постуле, скрий се бе разбирач! Шоркай си и си мълчи за сега, може да имаш повод за полюции след около час и половина.
Komap
на 05.11.2020 в 19:16:00 #76Русото Али не знам дали може да уцели и Китайската стена с плажна топка. А зелените фантасти добре обърнаха мача