Лудогорец посреща Тотнъм в третия си мач от Група "J" на Лига Европа. Двубоят е от 19:55 часа и ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград.
Българският шампион загуби първите си два мача с Антверп и ЛАСК (Линц). Ако иска да продължи напред, Лудогорец трябва да намери начин да победи "шпорите".
Вече видяхме, че лондончани не са чак толкова страшни. Те получиха сериозен урок от Локомотив (Пловдив) във втория предварителен кръг на турнира, но с класа и малко късмет се измъкнаха.
Тотнъм бе определян като фаворит в групата, но до момента има само една победа на сметката си - 3:0 над ЛАСК (Линц).
Англичаните загубиха втория си мач с Антверп (0:1), което означава, че и за тях днешният двубой е от огромна важност. Те не могат да си позволят втора издънка, така че се очаква да се хвърлят с всички сили.
В Тотнъм ще отсъстват Серхио Регилон, Серж Орие и Ерик Ламела.
Първият е настинал, а другите двама са с леки травми, но Моуриньо обяви, че няма да рискува здравето им.
"Играхме срещу Локомотив и имахме проблеми. А пловдивчани са вторият най-силен отбор в България, след като Лудогорец е шампион от девет години насам. Днешният ни опонент отново е лидер в местното класиране. Това е тим, който е различен в сравнение с Локомотив: разполага с по-добри като технически качества футболисти, по-класен е като цяло, действа по-атакуващо с бързи играчи, а е налице и опит в защитата. Изобщо не е лесен съперник, трябва да подходим с уважение", каза Моуриньо преди началото.
Източник: EPA/БГНЕС
"Ще бъде тежък мач. Те са добър отбор, имат добри играчи. Трябва да отидем там с характер и позитивно настроение, за да спечелим. Не трябва да допускаме загуба, защото ще стане тежко за нас по-нататък", добави Муса Сисоко.
Лудогорец е без победа у дома в евротурнирите вече 414 дни. За последно "орлите" спечелиха на свой терен на 19 септември миналата година. Тогава те разбиха с 5:1 ЦСКА (Москва), под ръководството на Станислав Генчев. Последваха обаче загуба от Еспаньол, равен с Ференцварош и поражения от Интер, Мидтиланд и Антверп. След мача с ЛАСК, балансът на разградчани в Европа вече е отрицателен - 95 двубоя, 33 победи, 28 равенства и 34 поражения, при голова разлика 140-117.
Източник: ludogorets.com
Досега на два пъти в евротурнирите отборът е започвал участие в груповата фаза с две поредни загуби. И в двата случая разградчани остават последни в потока си. Сегашното участие повтаря есента на 2018-а. Тогава, пак в групите на Лига Европа, "орлите" падат на старта у дома от Леверкузен с 2:3 след обрат от 2:0, а после губят с 0:1 от Цюрих в Швейцария. Следват 4 поредни равенства, които обаче не стигат и "зелените" остават последни.
С две поредни загуби с по 1:2 Лудогорец започва групите на Шампионската лига през есента на 2014 година. Тогава разградчани отстъпват пред Ливърпул и Реал (Мадрид) в Англия и България. После записват победа над Базел в София с 1:0 и реми с мърсисайдци 2:2 на "Васил Левски", но четирите пункта се оказват недостатъчни и тимът завършва последен. Трети е Ливърпул с 5 точки.
USD
CHF
GBP
bernal
на 05.11.2020 в 18:54:06 #55Пана проблема е , че ЦСКА пропиля второто полувреме на мача с клуж,иначе сега след хикса в Рим нещата щяха да изглеждат по друг начин ,а не днес да е задължителна победата или най лошия случай х иначе няма излизане от гртупата.А, че клуж не са страшилище се знаеше и трябваше да си ги бием.
staroto
на 05.11.2020 в 18:53:53 #54Гледах сега головете от другите мачове. Вси1ки играят все едно знаят резултата. И дъжд от автоголове! Залаганията съсипаха футбола!
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 18:50:47 #53Пана, "чувам", че се е пръкнало ново чорбарче. Увеличихме се с още един! Да ти е живо и здраво и то и цялото семейство!!! Да те радват и да има поводи да се гордееш с тях! Наздраве пич!!!
nick-krastev
на 05.11.2020 в 18:49:20 #52Класата е явна, но аз пък много мразя Жузе Муриню, сетубалския циганен и преводач! ☆☆☆ Ти и себе си мразиш, на за пeдерасите това е нормално състояние.
Komap
на 05.11.2020 в 18:48:26 #51Истината е, че Немахорец плавно и на ходом е разкрит, сгънат на 44 и разкован. Другата истина е, че Локото играха с Тотнъм като лъвове, а не като зелените плужеци - любимци на бефесето.
grozdanov78
на 05.11.2020 в 18:47:30 #50Като гледам играта на Лудогорец май ще потретим 0:6. Лошото е че на Пламен Илиев като вратар също два пъти му се случвало. С тази игра няма как да станем шампиони, в нападение сме гола вода, а в защита тя просто не съществува. До края на груповата фаза поне някоя точка да вземем, за да не сме капо и за следващия сезон с малко още да подобрим коефициента. Явно тази година ЦСКА ще трупа точки за България.
Мик Джагър
на 05.11.2020 в 18:46:59 #49Е какво има да не разбираш
Аз също съм фен на ЦСКА, но симпатизирам на Ливърпул, Барса, кефят ме също Интер и Аякс. Ако играят срещу ЦСКА естествено съм за ЦСКА, но ако играят с друг птбор съм за тях. Много по-интересно ми е като имам фаворит в мача.
zmayforever
на 05.11.2020 в 18:46:39 #48Хахахах....добре ни мъндръсът инглатерчета.....Мойнките ич ги няма.....тая година че я пишем.....ялова.....кофти
govedoebec
на 05.11.2020 в 18:44:34 #47Пръдличев отново ще ръководи фенклуба на ЦСКА 1948 във Велинград
code
на 05.11.2020 в 18:41:40 #46мувал=чувал Извинявам се
code
на 05.11.2020 в 18:40:51 #45Rising, поздравления за позицията. Аз също съм фен единствено на ЦСКА. Не разбирам хората фенове освен на български отбор и на чуждестранен такъв и дори идентифицирайки се с тях като едно цяло.Често съм мувал разговор след мач в чужбина,българи спорейки да говорят за дадения отцор "НИЕ" или пък "ВИЕ". Да мен това е непонятно ,повтарям Гледам доста футбол от всички краища на света и по-принцип винаги подкрепям в дадения момент отборът аутсайдер,като това не ми пречи да се наслаждавам на играта и на фаворита. Само ЦСКА!
Мик Джагър
на 05.11.2020 в 18:39:52 #44Сянка, вземаха ли титлата, че съм забравил? Ако не са я взели, не са взели купата и не са ставали шампиони скоро са си безтитленици
С тоя бюджетнвсе трябва некви успехи да имат бе, дейба
CHUKCHA
на 05.11.2020 в 18:38:49 #43Имам чувството, че Тотнъм играят контрола и Жозето пробва тактики срещу отбори играещи в глуха защита. Дано Дани Моралес гледа и се учи как се играе срещу такива. С едно докосване, двойни пасове и игра един на един. Няма пасове по ширина на терена и назад. Много е важна и изнесената защита и здрава преса от всички, не само от двама както се случва при нас. Ай наздраве и да видим до къде ще я докара нашия Шампоан.
stoyan-kiryakov
на 05.11.2020 в 18:36:59 #42Ако милЕоните фиенуи на хегемона бяха на трибуните.... щяха да спрат вятъра с широките си гащи поне
Мик Джагър
на 05.11.2020 в 18:36:53 #41Тотнъм ме кефят как на ходом, без никакво напрежение, в треноровъчно темпо клатят потурнашкия проект
Де да беше пбаче съдия шуменския или чинката
Мик Джагър
на 05.11.2020 в 18:33:55 #40Рома-Клуж 3:0 за половин час. Нямахорче - (средняка Тотнъм без никакви успехи) 0:2. ЦСКА само може да се бори с такива отбори
УмеренЦСКА
на 05.11.2020 в 18:33:00 #39Не е приятно да се гледа нашия шампион да го дръстят като мечешка кожа и то на "легендарния" му стадион! Играят два отбора с различни класи, по- класният е решил още през първото полувреме да си вземе своето... Това е футболната реалност в наше време! Дали през второто полувреме ще има някакви условия за "обръщалка"? Съмнително е...
stoyan-kiryakov
на 05.11.2020 в 18:32:24 #38*** вика, че Тотнъм били с титулярите
Този трябва да е на каптагона на шефа
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:30:52 #37Сега махам всичките си клубни пристрация и искам да заявя, че според Недялков е най-добрия български футболист в момента. Този мач не е направил кой знае какво все още, но класата му е безспорна и се надявам ден по-късно да напусне местния отбор на Оняград, който само му тъмни кариерата!
Apostola
на 05.11.2020 в 18:30:45 #36Крайно време е ,Гел дъ Киро да копува Цскату от жуже,да му покрие загубите,ако може и дъщеря му.Време е правоверните пак да сменят резбата.