Лудогорец посреща Тотнъм в третия си мач от Група "J" на Лига Европа. Двубоят е от 19:55 часа и ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград.
Българският шампион загуби първите си два мача с Антверп и ЛАСК (Линц). Ако иска да продължи напред, Лудогорец трябва да намери начин да победи "шпорите".
Вече видяхме, че лондончани не са чак толкова страшни. Те получиха сериозен урок от Локомотив (Пловдив) във втория предварителен кръг на турнира, но с класа и малко късмет се измъкнаха.
Тотнъм бе определян като фаворит в групата, но до момента има само една победа на сметката си - 3:0 над ЛАСК (Линц).
Англичаните загубиха втория си мач с Антверп (0:1), което означава, че и за тях днешният двубой е от огромна важност. Те не могат да си позволят втора издънка, така че се очаква да се хвърлят с всички сили.
В Тотнъм ще отсъстват Серхио Регилон, Серж Орие и Ерик Ламела.
Първият е настинал, а другите двама са с леки травми, но Моуриньо обяви, че няма да рискува здравето им.
"Играхме срещу Локомотив и имахме проблеми. А пловдивчани са вторият най-силен отбор в България, след като Лудогорец е шампион от девет години насам. Днешният ни опонент отново е лидер в местното класиране. Това е тим, който е различен в сравнение с Локомотив: разполага с по-добри като технически качества футболисти, по-класен е като цяло, действа по-атакуващо с бързи играчи, а е налице и опит в защитата. Изобщо не е лесен съперник, трябва да подходим с уважение", каза Моуриньо преди началото.
Източник: EPA/БГНЕС
"Ще бъде тежък мач. Те са добър отбор, имат добри играчи. Трябва да отидем там с характер и позитивно настроение, за да спечелим. Не трябва да допускаме загуба, защото ще стане тежко за нас по-нататък", добави Муса Сисоко.
Лудогорец е без победа у дома в евротурнирите вече 414 дни. За последно "орлите" спечелиха на свой терен на 19 септември миналата година. Тогава те разбиха с 5:1 ЦСКА (Москва), под ръководството на Станислав Генчев. Последваха обаче загуба от Еспаньол, равен с Ференцварош и поражения от Интер, Мидтиланд и Антверп. След мача с ЛАСК, балансът на разградчани в Европа вече е отрицателен - 95 двубоя, 33 победи, 28 равенства и 34 поражения, при голова разлика 140-117.
Източник: ludogorets.com
Досега на два пъти в евротурнирите отборът е започвал участие в груповата фаза с две поредни загуби. И в двата случая разградчани остават последни в потока си. Сегашното участие повтаря есента на 2018-а. Тогава, пак в групите на Лига Европа, "орлите" падат на старта у дома от Леверкузен с 2:3 след обрат от 2:0, а после губят с 0:1 от Цюрих в Швейцария. Следват 4 поредни равенства, които обаче не стигат и "зелените" остават последни.
С две поредни загуби с по 1:2 Лудогорец започва групите на Шампионската лига през есента на 2014 година. Тогава разградчани отстъпват пред Ливърпул и Реал (Мадрид) в Англия и България. После записват победа над Базел в София с 1:0 и реми с мърсисайдци 2:2 на "Васил Левски", но четирите пункта се оказват недостатъчни и тимът завършва последен. Трети е Ливърпул с 5 точки.
USD
CHF
GBP
Rafata
на 05.11.2020 в 18:30:45 #35Рома - Клуж 3:0 за 30 минути
Rafata
на 05.11.2020 в 18:29:21 #34Фърчат чaЛими
bernal
на 05.11.2020 в 18:28:45 #33айде уйде коня у реката като гледам няма как да вкарат поне 1 гол лудогорец ще ми преебът фиша
stoyan-kiryakov
на 05.11.2020 в 18:28:24 #32Шпорите дори не бягат. Само подтичват ... на моменти
Rafata
на 05.11.2020 в 18:28:24 #31Малиии.... фърчат шалвари, фесове, ***
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:28:08 #30ОооОоОоОООоООоооОоО, Моура Велики!
nick-krastev
на 05.11.2020 в 18:25:52 #29Зеления звяр мачка................ топките на Хари !!!!
stoyan-kiryakov
на 05.11.2020 в 18:23:03 #28Виждал съм отбори да падат с 5:0, но поне малко играят футбол. Това тук е жалка картина! Срамота! Все едно Тотнъм играят с аматьори!
Apostola
на 05.11.2020 в 18:21:55 #27Какво значение има да знаеш ,че можеш да беззаконничиш на терена и бг.съдиида те покриват. Сега пред европейските такива са по-ниски ,и от тревата.
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:21:55 #26Шадоу, Е, не че в Разград щеше да има много сериозна подкрепа, ама все пак щеше да стимулира коментатора с това, че поне някой гледа на живо това, с което той си изкарва хляба. Друго си е да коментираш някакъв футболен мач в някакъв пуст град, наблюдаван само от някакви стюарди
bernal
на 05.11.2020 в 18:21:05 #25Ако беше в България Волен Чинков, щеше да си счупи краката от бързане да свири дузпа.Но в европа няма съдий на помощ
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:17:07 #24shadow на 05.11.2020 в 20:12:23 #34 Все се чудя, тия нашите футболни коментатори, защо не ги пращат на стаж някъде по Южна Америка - Аржентина, Бразилия например... тоя е толкова апатичен, вял, заспал, незаинтересуван... Както съм уморен след малко ще заспя пред екрана. Ми то като се играе на закрити врати, още повече убива желанието на коментатора да коментира
Total ML
на 05.11.2020 в 18:12:36 #23Тука ми се струва, че ще има разгром..... Дано не съм прав, но както е тръгнало.... Със сигурност подценяване няма! Язък, че го няма нашия бивш любимец Кирчо- той щеше да ги спаси!
code
на 05.11.2020 в 18:12:32 #22Каква страхлива игра на Разград...
УмеренЦСКА
на 05.11.2020 в 18:12:17 #21За съжаление, моите очаквания за "домакински натиск" на Лудогорец не се сбъднаха. Получи се "натиск на гостите" и то резултатен...
kakavi
на 05.11.2020 в 18:11:28 #20Нещо чокат зеленио дзвер.
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:11:16 #19Победа на Тотнъм с 0-2, 0-3 ще бъде перфектно за мен. Така хем Първият отбор на Шефа ще загуби, хем пък няма да засрами България!
на-вадуц-ен
на 05.11.2020 в 18:10:49 #18Тия са на ходом и можеха да вкарат 3 гола. Ако почнат да тичат, ще стане грозно.
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 05.11.2020 в 18:08:25 #17Изнасилването започва
asentseto_asentseto
на 05.11.2020 в 18:08:10 #16Кейн