Министрите си намалиха заплатите с 15% и препоръчват същото на институциите, които са на самостоятелни бюджети, както и на общините.
Мярката за 15-процентно намаление на заплатите на премиера, вицепремиерите, министрите, председателите на държавните агенции, членовете на политическите кабинети е включена в приетото постановление за ограничаване на нелихвените разходи за 2009 г. в бюджетните предприятия.
Освен това правителството препоръчва общините и институциите и предприятията на самостоятелни бюджети да оптимизират разходите си като ги ограничат до размера на постъпленията от собствени приходи и други извънбюджетни сметки и фондове , както и да не допускат натрупване на просрочени задължения.
В срок до 30 юни първостепенните разпоредители с бюджетни кредити следва да представят на финансовия министър предложения за намаляване на разходите за 2009 г., решиха още министрите.
Приетите мерки включват замразяване на индивидуалните заплати, преустановяване на назначаването на персонал на свободните длъжности освен за хора с увреждания, свеждане до минимум на разходите за служебни командировки и специализации в чужбина, ограничаване на разходите за служебни телефони, семинари и др.
Приемането на мерките се обяснява с глобалната финансова и икономическа криза и реализиране на приоритетните политики.
USD
CHF
GBP
Arhangel
на 11.06.2009 в 12:07:58 #4На колко ги оставиха, на минималната работна заплата от 260лв.
Да еба тия шушумиги

NaN
на 11.06.2009 в 12:05:55 #3Лумпенски номера на соцкомунистически безродници!!!
Гарабет
на 11.06.2009 в 12:04:18 #2Най-добре е да намалят височината си с 15%
BestFiend
на 11.06.2009 в 12:01:19 #1последните 10 дни ще вземат с 15% по-малко!