Сертификатите на база преболедуване на коронавируса продължават да са валидни. Това написа министърът на здравеопазването Асена Сербезова в профила си във Facebook.
"Скъпи приятели и хора, които четете моята страница.
Уверявам ви, че към настоящия момент сертификатите на базата на преболедуване остават...
Знам, че се спекулира с много теми в нашето общество и не може да се опровергава всичко, което е погрешно интерпретирано (че то време няма да стигне...), но темата за здравето е много чувствителна и затова искам да внеса това уточнение.
Умолявам, пишещите и изказващите се да си дават сметка, как това, което прочетат хората, може да засили техните опасения и страхове, а това е най-ненужното в момента...", гласи статусът на здравния министър.
Припомняме, че вчера Сербезова обяви, че се обмисля синхронизиране на правилата на българския сертификат за антитела за коронавирус с европейските. "Правилата в България са най-либералните, обсъжда се възможността за удостоверението, което се издава за антитела", посочи тя.
Засега не се планира промяна на обектите, за които се изисква зелен сертификат.
nesymrobot
на 15.01.2022 в 20:55:39 #2Аман от платени писачи!
GolaVoda
на 15.01.2022 в 15:54:52 #1Щом ЕК иска да замести националните ни документи за самоличност с Зелен паспорт/QR код.. личен биометричен код… и т.н. и т.н. Да обясни: 1.Този Зелен паспорт само Международния ни паспорт ли ще замести или и Личната Карта? 2.Кои документи ще отмени зеленият паспорт? 3. Необходимостта от кои институции ще отмени зеленият паспорт? 4. Вътре в конкретните държави, които приемат QR кода, кой ще дава повече права?? QR кода или личната карта/националния паспорт. 5. За кои държави ще бъде валиден QR кода? За целия свят или за доминионите на Международната общност/Англосаксонската империя? 6. Как ще се приема QR кода в страни като Иран, Индонезия, Малайзия, Саудитска арабия и т.н и т.н. 7. Какви ще са международните изключения за валидност? 8. Как QR кода ще дефинира понятия като: съдимост, семейно положение, националност, полова идентичност, сексуални предпочитания. 9. Ако QR кода дава повече права от личната карта, тогава може ли да се запази личната карта? 10. QR кода с право на ползване ли ще се характеризира или ще е неотменно задължение? 11. Ще се плаща ли данък за притежаване или не притежаване на QR код? 12. При отказ на плащане на данък какви ще са санкциите?..кой ще ги налага? 13. Къде ще отива данъкът за притежание на QR код?? 14 Сега виждаме, че този данък отива, чрез фирми за лабораторни тестове и фармацевтични фирми в бюджета на частни глобални корпорации, но не и в държавния бюджет.. 14. Ще има ли дял от данъка за QR код който да влиза в бюджета на местното самоуправление?? 15. Ако QR кода е неотменно задължение, то той въз основа на какво ще се изда ва..?? Пояснение: плащане на пари, поглъщане на хапче, инжектиране на субстанция? 16.Кой ще определя каква информация ще има в зеления паспорт /QR паспорт ….база от данни.. 17. Кой ще администрира QR кодовете? В смисъл валиден невалиден, падлежи на наказание, примерен и трябва да се поощри..къде ще е базата данни от каква националност или фирмена принадежност ще са операторите на QR системата. 18. Какво ще стане с държавния съд, прокуратура, полиция, органи за самоотбрана, финансови органи…..Те на подчинения на кого ще бъдат?...... на операторите на QR кода или ще се запази местното управление на тези органи?