Най-малко 17 души бяха убити при затворнически бунт в северния град Есмералдас в Еквадор, близо до границата с Колумбия, съобщава "Ройтерс".
Властите провеждат съответните разследвания, за да изяснят какво се е случило.
По-рано тази седмица при бунт в затвор в южен Еквадор бяха убити 14 души.
През последните години Еквадор е изправен пред вълна от насилие в затворите, като стотици затворници бяха убити.
Правителството на президента Даниел Нобоа, което обеща да се справи с престъпността, обвинява за безредиците банди, които се конкурират за територия и контрол в затворническата система.
Избирателите в страната трябва да одобрят ключови промени в конституцията на референдум, стана ясно миналата седмица.
Те ще решават дали забраната за чуждестранни военни бази в Еквадор трябва да бъде премахната и дали държавата вече не трябва да има задължението да финансира политически партии.
Нобоа, съюзник на администрацията на Тръмп, заяви, че би искал да засили военното сътрудничество със Съединените щати, които управляваха база близо до град Манта до изтичането на договора за наем през 2009 г. Конституция, изготвена през 2008 г. под ръководството на левия лидер Рафаел Корея, забранява на чуждестранни военни да управляват бази в Еквадор.