Британска ядрена подводница е претърпяла поражения за 500 хиляди лири при сблъсък, докато е следяла руски плавателни съдове, пише „Дейли мейл".
5 300-тонната подводница HMS Talent е върната на док заради повреда в корпуса и най-вероятно няма да оперира в продължение на няколко месеца. Кралският ВМФ на Великобритания води разследване по случая.
Официални представители от военното министерство на страната обявиха, че подводницата се е ударила в „плаващ лед", а не в руска подводница.
Източници от ВМФ разкриха, че ремонтът ще струва 500 хиляди лири и добавиха, че подводницата се е ударила, докато е излизала на повърхността.
При инциденти по време на Студената война ВМФ на Великобритания замазвал положението като казвал, че подводницата се е ударила в лед, но по-късно станало известно, че някои път причината е удар в друг морски съд.
През 1981 година екипажът на HMS Sceptre е бил задължен да каже, че се е ударил в айсберг след сблъсък с руска подводница K-211.
HMS Talent, която е на въоръжение от 1988 година, се използва за атаки срещу кораби и други подводници, също така и за разузнаване. Тя е снабдена с ракети "Томахоук", камери и термален перископ.
USD
CHF
GBP
high
на 05.04.2015 в 20:30:24 #14Ампа Про более-менее современные средства ПТО я уже не говорю, даже РПГ-7 с тандемной гранатой для борта или кормы хватает за глаза. Да что там РПГ, один из Абрамсов М1 в 2006 году был уничтожен (полностью сгорел) после однократного попадания из пулемета ДШК (12,7 мм), и это они еще с нашим КПВ, изначально спроектированным под патрон для противотанкового ружья (14,5 мм) не сталкивались. ---------------------------------- Не ми е ясно, защо след като не разбираш тези неща ги пишеш. Остави това, че някой малоучец ги е писал, ама защо ги постваш. ДШК не може и да одраста бронята на танк. 14.5 мм Владимиръв също. Това не са противотанкови оръжия.
РПГ -9 и СПГ7 с кумулативен заряд може да свършат някаква работа но срещу старите танкове. Това са оръжия от 60те години на миналия век. Те не могат по никакъв начин да навредят на бронята на танк, защото новите танкове имат двойна броня. Кумулативният снаряд е от алуминиева ламарина и разчита на високата температура на флегматизиран хексоген. когато има двойнаброна, или касетъчна структура, то такъв снаряд не върши никаква работа. Такива са и руските танкове и американските. 100 мм гладкостволни оръдия също вече не вършат работа, защото формана на танковете е такава, че снарядите се плъзгат по бронята.
Мога да ти дам много информация по въпроса, но не си струва.
Пиши за това, което разбираш, а за това, което не знаеш - питай. 
high
на 05.04.2015 в 20:18:21 #13Качамака Запада трябва да се разбере с Изтока,защото друга алтернатива няма... -------------------------------------- Западът е ясен, но кой изток имаш предвид?
Имай предвид, чена изток само Северна Корея е в съюз с Русия и то не съвсем.

Цепеница
на 05.04.2015 в 19:38:07 #12горката британска ядрена подводница............... . какъв триумф за другарите !!!!! чак и мешуга изкараха от нафталина . тц , тц ,тц ,тц
мeшугa
на 05.04.2015 в 19:10:08 #11Ну заяц, погоди!
NikB
на 05.04.2015 в 18:42:54 #10Въпреки, че Русия е най-великата, най-мощната и най-голямата (дори нейните джуджета са най-големите в цялата вселена, особено първите две), та въпреки това, руснаците продължават да се изнасят на запад, вкл и в Англия. Имаше единфранцузин, който се пренесе в Русия, ама и той се отказа.
Юлиан-3
на 05.04.2015 в 17:57:42 #9Покойния Бени Хил и мистър Бийн заедно не могад да ни развеселят така, както Royal Navy го прави от известно време....колко жалък е прекалено дългият залез на империите....

качамака
на 05.04.2015 в 17:42:19 #8Не е страшно,че ингилизите не могат да маневрират в ледовете...страшно е,че новата Студена война ще е по сериозна от старата... В бъдещ световен конфликт едва ли някой ще оцелее,за това е най-добре Великите сили да седнат на маса и да се разберат за мир и сътрудничество,защото само това е пътя,който води към по-сигурно бъдеще... Другото е път към унищожение на всичко познато... Запада трябва да се разбере с Изтока,защото друга алтернатива няма... А последното нещо на земята,което ще се случи е - руснаците да бъдат победени...и то на техен терен... И Наполеон,а и Хитлер са разбрали това в последствие....

high
на 05.04.2015 в 17:30:16 #7Big Paрa tm | 05.04.2015 18:44 Велика Русия се е пошегувала малко с британската подводна лодка!!! ---------------------------------- Типича руска пропаганда. Русия да изкараме велика, а британската ядрена подводница... подводна лодка.
А казват, че Станише бил присвоил париите за троловете на БСП.

high
на 05.04.2015 в 17:27:00 #6krankenkasse | 05.04.2015 18:07 Станишев присвоил и парите за троловете... -------------------------------- Не не ги е присвоил. Троловете на СП продължават да дращат глупости по сайтовете.
posredstven
на 05.04.2015 в 17:16:56 #5Така ще е вече. Да свикват
Balrog
на 05.04.2015 в 16:57:47 #4Накой пак е похулиганствал както каза Путин, бря!!!

AlanSmith
на 05.04.2015 в 16:40:00 #3Не се знае дали "ледения къс" обаче не е на дъното,като "Курск"
velikiat
на 05.04.2015 в 16:14:12 #2Минувач
на 05.04.2015 в 15:45:55 #1Капитанът на ледения къс е произведен в чин полковник.