Японският министър на образованието Бунмей Ибуки получи писмо, в което ученик заплашва да се самоубие, тъй като е пребиван от съучениците си, съобщава АП. В писмото, получено на имейла на министъра, се уточнява, че ако побоищата не спрат до сряда, битият ще се обеси в събота.
От министерството обявиха, че веднага са започнали разследване.
Проблемът обаче е, че в писмото не присъства никакво име, както и не е посочен адресът и наименованието на училището.
От АП коментират, че министър Ибуки получава писмото, седмици след като Япония бе разтърсена от поредица самоубийства, извършени от деца, тероризирани в училище.
Агенцията припомня, че в началото на октомври момче от осми клас се обеси, като в предсмъртното си писмо призна, че не може повече да издържа тормоза в училище.
USD
CHF
GBP
impal0r
на 07.11.2006 в 11:38:27 #1