Бившият американски президент Джими Картър критикува Барак Обама за използването на военни безпилотни самолети.
„Това е нарушение на човешките права. Използването на безпилотни самолети означава, че вие убивате хора без да ги приведете под съдебна отговорност, без да ги осъдите, и този процес неочаквано ще причини допълнителни щети - убиване на напълно невинни хора...", каза той в интервю за „Дъ Таймс".
„Аз лично не одобрявам това... трудно е да се каже какво бих направил при тези обстоятелства, но моето мнение е, че не бих го направил", каза той по отношение на атаките с безпилотни самолети.
87-годишният Картър, който е в забележителна физическа форма за годините си, членува в група на пенсионирани държавници, които съветват правителства за спорни решения и спазване на човешките права, пише изданието.
Въпреки че Картър заяви, че обикновено пише доклад за действията си и после го предава на Държавния департамент и Белия дом, той подчерта, че е свободен и независим деятел.
„Да това ядосва хората", призна той. „Например, когато отида до Куба ядосвам новоизбрания президент на САЩ, но винаги предупреждавам президента предварително", обясни той.
И Барак Обама и Джими Картър спечелиха Нобелови награди за мир. Обама в началото на своя мандат, а Картър през 2002 година.
Джими Картър е роден през 1924 година. Той е 39- ия президент на САЩ (1977 - 1981).
USD
CHF
EUR
GBP
Трезвият глас
на 05.07.2012 в 01:09:00 #8Мешуга, какъв ти е проблемът, че не погреба Америка? Щеше да има 20-30 войни по-малко оттогава насам
espa
на 05.07.2012 в 00:02:11 #7На времето така яко го плюеха червените. Сега го плюят измитите мозъци. Да е жив и здрав, ще го помнят, след него Америка тръгна надолу..
Бари
на 04.07.2012 в 23:38:07 #6Джими,,земай авиона и..газ към небитието...нешастник..
мeшyгa
на 04.07.2012 в 21:24:11 #5Не, щото си използваха дългата тояга... Питай Кадафито какво му се случи, когато си пробутваше маймунджулъците на Рони... За една нощ му омекна тиквата
мeшyгa
на 04.07.2012 в 20:41:22 #4Какви пилоти е имало по-времето на Картар, поне ги помня! Кацнаха в Иран, блъснаха си самолетите и хеликоптерите и едва си спасиха задниците с бягство... Беше толкова глъмав, та позволи на иранските „студенти“ да шантажират САЩ, нещо което при следващите президенти не се повтори!
мeшyгa
на 04.07.2012 в 20:38:33 #3Не, той не е шпионин, нито комунист, главата не го слуша
Най-некадърният президент от тези които помня 
мeшyгa
на 04.07.2012 в 20:37:18 #2Този нещастник, за малко да погребе Америка, сега пък акъли дава
posredstven
на 04.07.2012 в 20:32:57 #1САЩ нямат човешки фактор за обикновени самолети Ако по времето на Картър е имало сега са банда страхливци събирани от гетата с обещания за светло бъдеще след връщането им