Руският президент Владимир Путин продължава да рекламира новите руски ядрени ракети, за да заплашва САЩ. А руският депутат Алексей Журавльов заплаши да достави ядрени ракети на Венецуела и Куба и нарече САЩ враг на Русия.

Това отбелязаха от Института за изследване на войната (ISW).

На 29 октомври Путин обяви, че на 28 октомври Русия е тествала безпилотния подводен апарат "Посейдон" с ядрено задвижване и похвали предполагаемата скорост и мощност на подводен дрон.

Путин припомни и неотдавнашното тестване на ракетата "Буревестник", която също е с ядрено задвижване и има сходни характеристики. Обявяването от Путин на още по-нови изпитани ядрени оръжия е в разрез с призива на американския президент Доналд Тръмп от 27 октомври към Путин да се съсредоточи върху прекратяването на войната в Украйна, а не върху изпитването на ракети.

Путин описва подробно предполагаемите характеристики на оръжията, за да придаде тежест и спешност на ядрените си заплахи, с които иска да изтръгне отстъпки от САЩ по отношение на Украйна.

Путин размахва призрака на ядрена война, за да накара Тръмп и европейските лидери да отстъпят пред руските искания, които руските сили не могат да постигнат на бойното поле.

Предполагаемите характеристики на оръжията, които Путин рекламира, може и да са нови, но системите не променят основната рамка на възпиране, която предотвратява ядрена война от 1945 г. насам. САЩ и техните френски и британски съюзници от НАТО все още разполагат с мощни ядрени триади, за да възпират ядрена атака.

Путин: Руските войски настъпват по всички фронтове в Украйна

Путин: Руските войски настъпват по всички фронтове в Украйна

Готовността за защита на Родината била генетично заложена в руснаците

Русия продължава да използва Беларус, за да заплашва Европа с ракетата "Орешник".

Според последните оценки на американското разузнаване руският президент Владимир Путин е по-решен от всякога да спечели военна победа в войната си в Украйна, което е в съответствие с текущите изявления на висши руски официални лица.

До една година в Украйна ще има мир, уверен спецпратеник на Путин

До една година в Украйна ще има мир, уверен спецпратеник на Путин

Русия и САЩ били близо до "дипломатическо решение" на войната

Руският президент Владимир Путин и депутатите от руската Държавна дума използват имперските руски и съветски идеологии, за да призоват руското общество да се обедини срещу предполагаеми вътрешни и външни заплахи - вероятно с цел да създадат условия за по-нататъшни репресии и засилена принудителна мобилизация за войната срещу Украйна или бъдеща война срещу НАТО.