Украинското разузнаване има данни, че Русия подготвя нов мащабен удар срещу Украйна. Това е заявил украинският президент Володимир Зеленски в нощното си видео обръщение, цитирано от "Укринформ".
"Това е в стила на Путин - веднага след Деня на независимостта на Америка и преди срещата на върха на НАТО в Анкара. Русия иска да донесе още зло и да убие още хора", каза той.
Зеленски призова украинците да се пазят и да се вслушват в предупрежденията за въздушни нападения.
Той също така се обърна към международните партньори на Украйна, като подчерта, че всяко забавяне на доставката на ракети за украинската противовъздушна отбрана, особено ракети-прехващачи за системите "Пейтриът", струва човешки животи и насърчава Русия да продължи войната.
"Светът разполага с необходимото количество и качество на системите за противовъздушна отбрана. Необходими са вашите решения, за да осигурите реална защита на живота в Украйна. Преди всичко това са решения на Съединените щати и на нашите силни партньори в Европа и по целия свят. Моля, действайте решително и помогнете за защитата на живота. Ракетите "Пейтриът" са необходими не в складове, а в батареите "Пейтриът" в Украйна", каза Зеленски.
Той изрази благодарност на всички, които предоставят реална помощ.
Припомняме, че на 2 юли руските сили извършиха масирана атака срещу Киев. Най-малко 20 жилищни сгради бяха директно поразени.
Повече от 30 души бяха убити, а над 100 други бяха ранени при атаката срещу столицата.
USD
CHF
GBP
n-a-fkk8vSL9
на 06.07.2026 в 00:58:33 #2а така само бой по бандерия! нека после се радват че удрят рафинериите!
rosstrollnadzor
на 06.07.2026 в 00:11:39 #1Изметта на човечеството , рассийската орда , дъни по жилищни сгарди наред !! Учудени ?! Не !! Толко си могат човешките отрпадъци . От тех по-големи отпадъци са само форумните червеноармейци . Сигурно се пофффтарям , ама на копейкопоклонницте --> ФОСТАТА !!
