През нощта на 6 срещу 7 март руските сили нанесоха един от най-мащабните ракетни удари срещу Украйна, като продължават да адаптират пакетите от удари, за да пречупят украинската противовъздушна отбрана, като увеличават общия брой на дроновете "Шахед" и примамките при всеки удар.
За това пише Институтът за изследване на войната (ISW).
През есента на 2024 г. руските сили започнаха да увеличават броя на дроновете Shahed и примамките в ударните пакети, вероятно за да се адаптират към успешните украински иновации в областта на електронната война (EW).
Русия вероятно ще се възползва от спирането на американската военна помощ за Украйна и обмена на разузнавателна информация с нея, за да засили кампанията си за удари с голям обсег и да изтощи украинските ракети за противовъздушна отбрана.
Руските сили допълнително засилват настъпателните операции в избрани фронтови райони вероятно с цел да се възползват от всякакви непосредствени и дългосрочни последици на бойното поле от спирането на американската помощ за Украйна.
Наскоро руските сили напреднаха в северната част на Сумска област за първи път от 2022 г. насам - когато украинските сили изтласкаха руските сили от значителни части от украинската територия след първите месеци на руския напредък.
Руските сили вероятно възнамеряват да използват ограничения напредък в Сумска област, за да прогонят напълно украинските сили от Курска област, наред с други цели.
Наскоро руските сили също така засилиха настъпателните операции, насочени към превземането на Часив Яр и атакуването на Костянтинивка - най-южното селище от крепостния пояс на Украйна в Донецка област.
Руските официални лица продължават изрично да отхвърлят каквито и да било отстъпки в бъдещите мирни преговори или приемането на каквито и да било мирни предложения от страна на САЩ, Европа или Украйна.
Според оценката на разузнавателните служби на Литва Русия може да разполага с възможности за провеждане на ограничена кампания срещу една или няколко държави от НАТО в рамките на три до пет години - оценка, която съответства на оценките на ISW за усилията на Русия да преструктурира и подготви армията и обществото си за бъдещ конфликт с НАТО в средносрочен и дългосрочен план.
Обединеното кралство издаде на Украйна първия транш от приходите, генерирани от замразените руски активи. Наскоро руските сили напреднаха в Сумска област и край Борова, Часов Яр, Торецк и Покровск.
Кремъл продължава да използва програмата си "Време на героите" за попълване на държавните постове с ветерани от войната в Украйна като част от дългосрочните усилия за милитаризиране на руското общество и формиране на нови кадри от лоялни руски служители.
Опако
на 09.03.2025 в 00:34:08 #4Е, щом има по-големи “лъжци от ционистите и еврогейската...“, значи вече знаем кой ще управлява светът в близко бъдеще.
Gоspоd_Bog
на 08.03.2025 в 16:14:37 #33 букви закриват темата : ISW Тея са по-големи лъжци от ционистите и еврогейската разпоретина взети заедно
ВълкСчадъР
на 08.03.2025 в 15:36:23 #2Снощи Перчема каза че ще засили натиска срещу ватниците, призна си че ще избият хохлите без оръжие
chafeto
на 08.03.2025 в 12:02:34 #1Всичко това на практика доказва, че това е война между САЩ и Русия, а Украйна е само средство на един от играчите. Но то това нещо си е известно още от самото начало. Освен за такива като либерално разпасаната и Мунчо Кълчо в чадър в ректума.