Израел е привикал посланиците на Испания, Словения и Белгия заради тяхното гласуване в Съвета на ООН по правата на човека, с което се прие решение, призоваващо за международно разследване на отстрелванията на десетки палестинци на границата между Газа и Израел, съобщиха от външното министерство на еврейската държава, цитирани от "Франс прес".
Посланиците на Испания и Словения са били привикани днес, докато белгийският представител трябва да бъде привикан утре, уточниха от ведомството в изявление.
Съветът на ООН по правата на човека гласува в петък да изпрати екип от международни разследващи за военни престъпления, за да разследват кръвопролитните стрелби, извършени от израелските военни. Трите европейски държави бяха сред общо 29-те, които гласуваха "за".
chafeto
на 22.05.2018 в 13:03:42 #1Яхудите се самозабравят в своята наглост. Казвал съм го и друг път и пак ще го кажа. Стигам до извода, че гоненията на яхуди в Европа, както в далечното, така и в по-близкото минало, не са имали само религиозна или икономическа мотивация.