Китайският зам.-министър на обществената сигурност Ли Доншен е разследван за сериозни нарушения на законодателството в страната, заявиха от Китайската комунистическа партия в петък. Обвиненията срещу него са част от разкриването на голям корупционен скандал, в който може би са замесени и по-високопоставени партийни функционери, предава АП.
Властите в Пекин не са дали повече информация от дългото точно едно изречение съобщение, според което срещу Ли е образувано производство в дисциплинарната комисия на партията. Най-вероятно срещу него ще бъдат повдигнати и обвинения в злоупотреба с власт.
58-годишният политик заема множество постове, включително зам.-директор на службата, отговорна за смазването на забраненото в Китай духовно движение Фалун Гонг, което повече от десетилетие бива подложено на тежки репресии.
Зам.-министърът е и член на Централния комитет на китайската комунистическа партия, в който членуват 350-те най-високопоставени личности в страната.
Полковника
на 20.12.2013 в 18:19:03 #1Пиши го вече бегал.