Китай представи най-модерния си самолетоносач. Военният кораб разполага с писти, които могат да катапултират по-широка гама самолети от неговата палуба, съобщава Ройтерс.
Fujian е изцяло проектиран и произведен в страната. Предстои корабът да проведе първите си морски изпитания. Самолетоносачът е по-голям и технологично по-напреднал от Shandong, въведен в експлоатация през 2019 г., и Liaoning, който Китай купи втора ръка от Украйна през 1998 г. и преоборудва в страната.
Освен самолетоносачите от клас Ford, нов клас атомни превозвачи, които се разработват за американския флот, Fujian е единственият самолетоносач в света, оборудван с най-новата електромагнитна система за изстрелване на самолети (EMALS).
Китайската версия на EMALS може да изстрелва повече видове самолети. Също така е по-надеждна и енергийно ефективна, отбелязвайки крайъгълен камък в модернизацията на китайската армия.
Президентът Си Дзинпин многократно е призовавал за повишена бойна готовност и технологичен напредък преди 100-годишнината от основаването на Народната освободителна армия.
projekt
на 04.01.2024 в 09:10:51 #4на ми е интересно че модата с отричането е в пълна сила на всички нива и хората вече дори не се замислят. всичко което е направено от някой различно от САЩ е лошо, откраднато..... скъпи евро гейчета......не забравяте че историята на света е на хиляди години. историята на света не започва с откриването на САЩ. не. не започва. помните ли как преди няколко години когато Гугъл спряха достъпа на Хуавей до андроид. помните ли. всички демократи говореха как това е края. как ако не моползваш андроид и не можеш...... е какво стана. НИЩО. Китай разработиха своя система която въобще не е по лоша. в момента смарт часовниците на Huawei са водещи. последните няколко години Самсунг и Епъл се водят и копират нови технологии от тях. преди 5 години беше обратното. сега е така. но да се върнем на самолетоносача. могат правят. имат пари. имат технологии. какво им пречи да го направят. нищо. нещо като например АЕЦ Белене. какво ни пречеше да го направим досега. преди 15 години имахме пари, имахме строители, имахме инженери....имахме. забраниха ни от САЩ. сега нямаме пари, нямаме строители, нямаме инженери. така че нищо не пречи на Китай да направи нов и модерен самолетоносач. все пак повечето такива кораби са правени преди много години. били са модерни към оня момент. китайците правят нещо което има на модерните технологии в момента. а и да не се правим на слепи. както виждаме модерните оръжия са добри само ако се биеш срещу технологично слаб противник. ако се биеш срещу противник на горе долу на твоето ниво.....технологиите нямат голям ефект. ти правиш дронове, той ти ги сваля и обратно. ти имаш модерни ракети, той ти ги сваля и обратно.... самолетоносач може да ползваш срещу бананови републики. и Русия бе технологично превъзхождаща Украйна, но с "малко" помощ от САЩ и се оказа че технологичното превъзходство на Русия изчезна. САЩ и ЕС заложиха на модерни оръжия в Украйна...ама се оказа че Русия също им се противопоставя. разрушава танкове, ракетни системи, инструктори, дронове....... сега войната се води по най гадния начин - с войници. всеки ден измират стотици хора от едната и от другата страна. а в същото време американски компании правят десетки милиарди така че да са живи и здрави китайците. може би благодарение на това ще има по малко войни и по малко опити на САЩ да прави преврати и нападение над други държави.
valentin-tzonev-1
на 03.01.2024 в 15:23:44 #3Е как няма да е по-добре от оригинал,като оригинала е Кузя...
alabala654
на 03.01.2024 в 11:52:16 #2project, звучиш комично
Катапултът на самолетоносача е последното нещо, което има значение за способностите му.
Смешно е да ви гледаме как се напъвате да направите от мухата слон
projekt
на 03.01.2024 в 08:12:17 #1поредното нещо което Китай направи по добре от оригинала..... а иначе ни обясняват как само крадели технологии. сега какво откраднаха....нещо което САЩ не са открили. последните 10-15 години потока на свежа кръв от Азия и Русия спря и откритията на в САЩ рязко спряха. ако погледнете последните години повечето "американски открития" са основно в технологичната сфера и те обикновено са на фирми закупени от американски фирми.