Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
KARA
на 29.01.2010 в 08:22:22 #96Ааааа, забравих - може пак да ми кликнеш на профила
KARA
на 29.01.2010 в 08:20:07 #95А бре тенекио, като толкова ги разбираш Божиите работи, би ли ми отговорил на един въпрос, а именно - какво означава полумесеца на кръста, дето си пльоснал за аватар ---------------------------- Е това питам
А, несполучливата ракетка, дето много рабира от Православие, не може да ми отговори

rusnache
на 29.01.2010 в 08:10:33 #94Кара отговорил съм ти. Булавка на руски значи на руски безопасна игла. Кърфица е "топлийка". А е факт, че най-комунистическата република винаги е била една от най-религиозните.
KARA
на 29.01.2010 в 08:07:57 #93Обикновено на такива елементарни въпроси оставям питащият сам да си отговори, действа образователно стимулиращо такъв подход! ------------------
-----------------
Щом е елементарен, би трябвало да не е проблем, нали така...или уикито не казва нищо по въпроса

мацко
на 29.01.2010 в 08:05:13 #92абре будяалла от кога от комунист стана набожен а?
булава май значеше кърфица на руски колкото е голям мозака ти

rusnache
на 29.01.2010 в 08:03:32 #91Кара: Кръстът - котва, който e комбинация от двата символа — кръст и полумесец, символизира раждането на Христос от тялото на Мария, чиято емблема е полумесецът.
rusnache
на 29.01.2010 в 08:00:26 #90Инокс нищо не чакам. Хич не искам нищо да рухва. Просто се дразня когато едините дават акъл на другите, а и двете са се усрали не веднъж точно в модерните си войни. А тази баба просто ме разсмя с изказването си. А ако знаеше поне малко история, щеше да знаеш, че когато в Европа е вилняла чумата в Русия не са знаели какво е това, просто хората са се къпали и са имали култура. Да ти напомня ли за прическите на придворните които са се правили веднъж и не са се разваляли и как всичките са били пълни с вышки. Да ти припомня ли как са си изливали помията през прозореца и плъховете са били част от ежедневието. Да ти припомня ли колко е процентното съотношение на образован/неграмотен в Европа по онова време, та и сега? Вдени едно, нито САЩ нито Русия, нито НАТО им е работа сега да водят войни и да се борят. А за сигурност, докато постоянно умират хора, сигурност няма.
KARA
на 29.01.2010 в 07:58:15 #89А бре тенекио, като толкова ги разбираш Божиите работи, би ли ми отговорил на един въпрос, а именно - какво означава полумесеца на кръста, дето си пльоснал за аватар
rusnache
на 29.01.2010 в 07:44:27 #88И друг въпрос ми се поражда в главата. Със сигурността на кой, може би на стотиците умряли при атентати в Англия, Испания, Италия, САЩ или сигурността на хилядите избити в Ирак, Афганистан, Залива и тн. Със сигурността на точно кой се занимават, щото за момента освен сами да са се подсигурили друга сигурност не се забелязва.
thunderlord
на 29.01.2010 в 07:42:25 #87Не, няма такъв цирк, тия западняци-клоуни ще ме попикаят от смех, колко са жалки: „Российская газета”: В Афганистан ще бъде изпитано „оръжие за масово забогатяване”

idiabg
на 29.01.2010 в 07:42:02 #86Тая баба тотално е изтрещяла...
Докарайте я в България на българска пенсия, да бу'а само 'ляб и кисело мляко, барем и дойде ума у глЪвЪта...

rusnache
на 29.01.2010 в 07:41:09 #85Хахахахахаха, яйцето а? Ами докато кокошката умираше от чума и виждаше края на цивилизацията си, яйцето развиваше културата си и образованието. Тая лелка ми смърди на Буш нещо. Добро ви утро на всички и много усмивки през днешния ден.
KARA
на 29.01.2010 в 07:32:55 #84Пий едно, па... ега те задави, бляд
KARA
на 29.01.2010 в 07:16:40 #83Представяш ли си Щъркеле... колко ще трябва да плащате на пияните казаци...ако им се изрепчите ---------------------- Ще им се плати във вид на водка бе, те впиянчените блядове друга конвертируема валута не признават

thunderlord
на 29.01.2010 в 07:08:49 #82shtarkel То само с приказки ако ставаше
Заиграхте се с талибаните... и сега ще им плащате по 50 хилки... да не ви шибат и колят...
Представяш ли си Щъркеле... колко ще трябва да плащате на пияните казаци...ако им се изрепчите 
shtarkel
на 29.01.2010 в 06:57:12 #81Много правилно го е казала жената!Блядовете трябва да си знаят мястото!

thunderlord
на 29.01.2010 в 06:53:05 #80Държавният секретар на САЩ подкрепи плана за реинтеграцията на талибаните 29 януари 2010 | 08:51 | Агенция "Фокус" Вашингтон. Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън приветства плана за убеждаването на талибаните в Афганистан да се откажат от въоръжената борба в замяна на финансови стимули, предаде кувейтската информационна агенция КУНА. „Не сключвате мир със своите приятели; сключвате мир с вашите врагове”, каза Клинтън. „Това е начинът, по който обикновено се постига мирът. Опипвате почвата. Виждате, кой има желание да се откаже от оръжието и да се съгласи с условията”, добави Клинтън.
човекът с резачката
на 29.01.2010 в 06:46:40 #79Президентът на САЩ Барак Обама смята да поиска от Конгреса да увеличи бюджета на космическата агенция НАСА, но тя ще трябва да се откаже, поне до 2020 г. от плановете си отново да изпрати астронавти на Луната, пише вестник "Флорида тудей" НАСА е приканена да ускори работата по създаване на ракети-носители и на космически кораби, които да сменят совалките. Това ще позволи на САЩ да намалят зависимостта си от руските кораби "Союз", които след спирането на полетите на совалките, предвидено за септември 2010 г., ще останат единственият начин американските астронавти да стигат до Международната космическа станция.
Kotka
на 29.01.2010 в 06:21:40 #78Maldini
на 29.01.2010 в 06:15:37 #77Добре че ги има САЩ, за да има кой да се бие за световен мир!