Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
bull24
на 29.01.2010 в 05:47:48 #76тя и грузинската кокошка така мислеше......
thunderlord
на 29.01.2010 в 05:37:13 #75stg | 29.01.2010 07:35 thunderlord , поне руснаците мислят че нямат особени шансове радващо е че тукашните им фенове ги оценяват по високо това как го рабра...

thunderlord
на 29.01.2010 в 05:37:12 #74stg | 29.01.2010 07:35 thunderlord , поне руснаците мислят че нямат особени шансове радващо е че тукашните им фенове ги оценяват по високо това как го рабра...

stg
на 29.01.2010 в 05:35:29 #73thunderlord , поне руснаците мислят че нямат особени шансове радващо е че тукашните им фенове ги оценяват по високо
thunderlord
на 29.01.2010 в 05:24:12 #72thunderlord , ми да прилапа си я и му трябва суровинен придатък и пазари, сещай се кой коя роля ще играе Ще се ге купуват...щото Китай още от преди 4000 г. са разбрали , че тези от Севера лошо бият...
Даже ... и огромен зид са издигнали поради таз причина

stg
на 29.01.2010 в 05:04:34 #71thunderlord , ми да прилапа си я и му трябва суровинен придатък и пазари, сещай се кой коя роля ще играе
thunderlord
на 29.01.2010 в 05:02:04 #70stg | 29.01.2010 06:50 дечица не се карайте, НАТО няма да влиза в конфликт с Русия, няма да и вземе сибир с природните суровини, така де Сибир е орпеделен за Китай и дори руснаците знаят че е така Вместо Сибир...Китай си прилапа западната индустрия

stg
на 29.01.2010 в 04:50:27 #69дечица не се карайте, НАТО няма да влиза в конфликт с Русия, няма да и вземе сибир с природните суровини, така де Сибир е орпеделен за Китай и дори руснаците знаят че е така
Asparyx
на 29.01.2010 в 04:47:46 #68некой мааа показалец!
Мнооо бореци станаа американски, талибански , ...... на братуските май са били по рехави според цицо САМ!
И сичко се пише на кукошето дупе! 
acho
на 29.01.2010 в 03:48:42 #67Олбрайт е права -50 процента от армията на НАТО са жени-от тях половината в майчинство-Е няма казаците да учат нежната част на оная работа.
Micky
на 29.01.2010 в 01:40:09 #66Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс. -------------- Бухаха! Тва бабе е прекалило с гледането на Дискавъри чанъл
бтв. ПАК-ФА излетя!!!!
днес ще има интересни новинки 
Nevermind
на 29.01.2010 в 01:10:14 #65И Иран как ще шитнат Израел преди ония да са си сложили шапчиците на главата...
Taralez
на 29.01.2010 в 00:24:54 #64Nevermind | 29.01.2010 02:15 Ако армията на всички страни от НАТО е "професионална" като нашата или хамериканската, пияните казаци могат да се окажат непреодолим противник... ============================= че кой е луд да се занимава със Сибирската тундра като има газ и нефт на къде по-човешки места - справка Ирак а скоро и Иран
Nevermind
на 29.01.2010 в 00:15:34 #63Ако армията на всички страни от НАТО е "професионална" като нашата или хамериканската, пияните казаци могат да се окажат непреодолим противник...
KARA
на 29.01.2010 в 00:04:29 #62Диалектно му викат "мочко яйце"
Силен Българин
на 28.01.2010 в 22:58:57 #61Определено Олбраит им прави комплимент, наричайки вмирисания запъртък яйце.
nqkoi drug
на 28.01.2010 в 22:58:46 #60"Тези които говорят против Русия да внимават, защото да не им режем кратуните после като стане време..." Абе вие не се ли научихте, че времето е наше. Преди 20-30 години да се бяхте сетили. Късно е вече. Топите се. Буквано!
nqkoi drug
на 28.01.2010 в 22:34:50 #59Поне си личи кой излиза с аргументите и кой знае само да плюе и да пише глупости. Така се вижда кой е печеливш в спора - губещата страна винаги започва с обиди и персонални квалификации, защото няма аргументи.
nqkoi drug
на 28.01.2010 в 22:32:50 #58"Добре си отбелязал че Русия от момента в който прие новата КАПИТАЛИСТИЧЕСКА философия потъна в корупция, хаос и безправие. На подобен хал сме и ние вече 20 години, а и всичките май нови КАП страни" В Русия има корупция, хаос и безправие точно защото НЯМА демокрация. От 20 години там има само тоталитаризъм, клиентелизъм, политически постове купени с пари... Това е пълна ЛИПСА на демокрация. Ако знаеше поне нещо за демокрацията щеше да знаеш, че в Русия никога не е имало такава и точно за това са толкова зле. Не се спазва нито един от принципите на демокрацията - разделяне на властите, неструпване на прекалена власт в едно лице, необразуване на монополи и икономически доминиращи и в политиката кръгове, свобода на личността, неприкосновенност на собствеността, ВЛАСТТА ПРОИЗТИЧА ИЗЦЯЛО ОТ НАРОДА и куп други фундаменти на демокрацията. Докато пак да ти спомена за Чехия, където демокрацията се разви добре /защото народа изостави соца/ и където поради това имат яка икономика и са богати. Интересно ще ми е да ми посочиш една държава, която е демократична /по критериите които ти изброих по-горе/ и е бедна, а също така и да ми покажеш една недемократична държава, която да е богата /като богатството й да не е от природни ресурси като петрола - с петрол и баба знае/.
blkfan
на 28.01.2010 в 22:25:05 #57Пък кой е кокошката - директно се вижда от снимката ! Самата тя в човешко подобие ! Ето такива кокошки докато някой ги бръсне за слива, дотогава светът ще е в хаос. Време е кокошките да ги набучим на грила, че да миряса стадото.